W sobotę – 15 grudnia – koszykarze MCKiS Jaworzno, w ramach ostatniej, 13 kolejki spotkań I rundy II ligi, sprawili nie lada niespodziankę!! Na parkiecie przeciwnika, zwyciężyli z niepokonanym dotąd liderem rozgrywek – zespołem AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice.

Mecz, już tradycyjnie, jaworznianie rozpoczęli od słabszego fragmentu, w którym rywale narzucili swój styl gry i szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Zawodnicy MCKiS, jakby nieco zaspani, nie potrafili zatrzymać szybkiego ataku przeciwników, a sami mieli duże problemy ze skutecznością. Pierwsza kwarta trafia na konto AZS-u 30:16. W drugiej ćwiartce MCKiS wrócił na właściwe tory i konsekwentną, agresywną grą zaczął odrabiać straty do gospodarzy, którzy nieco się pogubili i roztrwonili niemal całą przewagę. Na przerwę katowiczanie schodzą z zaliczką 6 oczek (48:42).

Po przerwie żadna z ekip nie chciała odpuścić, a licznie zgromadzona publiczność mogła obserwować kawał dobrego basketu. Punkty wpadały na przemian i niezbyt często, gdyż agresywna gra skutkowała sporą ilością fauli, w tym niesportowych i technicznych. Po trzeciej kwarcie wynik nadal był otwarty i o zwycięstwie miała zadecydować czwarta odsłona. Ostatnie 10 minut to twarda walka na każdym centymetrze parkietu, a o losach spotkania przesądziła sama końcówka meczu, w której to Jaworzno zachowało więcej zimnej krwi i przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – MCKiS Jaworzno
76:81 (30:16; 18:26; 15:16; 13:23)

MCKiS Jaworzno: Grochowski – 20(3×3); Majchrowski – 14(2×3); Zawadzki – 13(3×3); Dusiło – 12; Goldammer – 8; Lemański – 6(1×3); Boryka – 4; Roszkowski – 2; Wróblewski – 2.

Po pierwszej rundzie MCKiS Jaworzno, z bilansem 8-5, zajmuje 5. miejsce w tabeli.

Po całej rundzie spotkań rozgrywanych na parkietach rywali, MCKiS wraca do Jaworzna!!!! Kolejne spotkanie nasi koszykarze rozegrają już we własnej hali (Osiedle Stałe, ul. Inwalidów Wojennych 18) i będzie to miało miejsce jeszcze przed zbliżającymi się świętami – w sobotę, 22 grudnia, o godz. 20:00! Rywalem jaworznian będzie zespół MUKS 1811 Unia Tarnów, z którym w I rundzie wygraliśmy 80:73.