Badają wodę

W środę, 29 sierpnia, pobrano próbki wody z wodnego placu zabaw. To niezbędne, by na nowo otworzyć to miejsce dla dzieci. Podczas rutynowego badania  wodzie wykryto bakterie, chodzi dokładnie o pałeczki ropy błękitnej. Plac został zamknięty, specjaliści przeprowadzali dezynfekcję, a następnie zgodnie z procedurami instalacja i urządzenia zostały przechlorowane. Po tych zabiegach pobrano próbki wody do badań.

Szaleli na Grunwaldzkiej, stracili prawa jazdy

Trzech kierowców straciło w miniony weekend prawa jazdy za szaloną jazdę ulicą Grunwaldzką. Każdy z nich w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 kilometrów. W sobotnią noc policjanci zatrzymali 25-letniego kierowcę bmw, który jechał Grunwaldzką z prędkością 137 km/h, przekraczając dozwoloną w tym miejscu prędkość o 67 km. W niedzielny wieczór drogówka zatrzymała kierowcę volvo, który dozwoloną prędkość przekroczył o 60 km. 21-latek jechał 140 km/h. Kilka godzin później kierowca audi jechał Grunwaldzką 135 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcom dokumenty uprawniające do siadania za kółkiem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o więcej niż 50 km/h, muszą się liczyć z utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

Wypadek na torach

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku kolejowego , do którego doszło kilkaset metrów za stacją w Szczakowej w czwartek, 23 sierpnia. Po godzinie 6 pociąg relacji Wodzisław-Rzeszów potrącił przebiegającego przez tory 58-letniego mężczyznę. Jaworznianin doznał poważnych obrażeń głowy i kręgosłupa.

W rozmowie z maszynistą policjanci ustalili, że ten widział idącego obok po torach mężczyznę i użył kilku sygnałów ostrzegawczych. Z niewyjaśnionych jednak przyczyn mężczyzna przyspieszył i wskoczył przed nadjeżdżającą maszynę – relacjonuje Tomasz Obarski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Po wypadku na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, a ruch pociągów był wstrzymany.

Tekst: GD