25 sierpnia “Aktywne Dzielnice” ponownie zagościły w parku Podłęże.

Jaworznianie, którzy pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zdecydowali się na udział w imprezie, na pewno nie pożałowali swojej decyzji.

O atrakcje dla dzieci i dorosłych zadbali pracownicy Teatru Sztuk, biblioteki oraz Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, którzy postarali się o to, aby każdy miło spędził czas i wyszedł z pikniku zadowolony. Dzieci mogły przygotować tekturowe kotki, a następnie opleść je włóczkowym “sweterkiem”, można też było zaprojektować odzież na warsztatach artystycznych, a także wykonać Misia Paddingtona techniką origami.

Nie brakowało też chętnych do sfotografowania się w fotobudce, którą specjalnie na tę okoliczność przygotował Teatr Sztuk. Tata w roli Supermana oraz mama z niebieskimi włosami i wąsem, to tylko jedna z wielu możliwości, jednak wszystkie wywoływały salwy śmiechu u najmłodszych.

Popularnością cieszyły się stanowiska z konkurencjami sportowymi: badmintonem, bramką celnościową i strzelaniem z łuku. Za udział w dwóch ostatnich konkurencjach można było zdobyć nagrody, oczywiście, jeśli uczestnik wykazał się należytą sprawnością i pokonał konkurencję, co nie było takie łatwe, bo ta nie była mała. Strzelających z łuku dopingowali m.in. prezydent Paweł Silbert i jego zastępca Monika Bryl, którzy uczestniczyli w sobotnim wydarzeniu.

Działo się także na scenie! Najmłodsi mogli wziąć udział w karaoke i wykonać najpopularniejsze utwory z bajek Disneya. W solo tanecznym zaprezentowali się Wiktoria Wojtaszek i Jędrzej Hajduga, którzy później zachwycili widzów wspólnym występem, zaś zespół śpiewaczy “Dąbrowianki”, wraz z dziećmi, wprowadzili w imprezę trochę folkloru.

Wydarzenie zakończyły warsztaty dancefitness, które udowodniły, że mieszkańcy miasta uwielbiają się ruszać. Bardziej odważni tańczyli na scenie, nieco mniej śmiali podrygiwali przed nią, jednak nikt nie stał “na baczność”, bo radosne instruktorki rozruszały wszystkich.

Jest to ostatnia impreza w parku Podłęże jaki znamy.

Lada dzień do parku wejdzie wykonawca, z którym mamy już podpisaną umowę. Zrewitalizowane będą ścieżki, pojawi się więcej zieleni. W przyszłym roku, bo zamierzamy kontynuować ten projekt, imprezy odbywające się na Podłężu będą miały nowe, piękniejsze otoczenie – zdradza Monika Bryl.

Pomimo końca wakacji “Aktywne Dzielnice” trwają! Najbliższy piknik już 8 września w parku Lotników, w Osiedlu Stałym. Przypominamy, że cykl bezpłatnych imprez skierowanych do mieszkańców, potrwa do 20 października.

Tekst: Monika Piecka

Zobacz także: