Drugi raz z rzędu “Victoria 1918” Jaworzno wywalczyła tytuł najlepszej drużyny Memoriału im. Mirosława Stadlera.

Biało-zieloni w finale pokonali Zgodę Byczyna. Na trzecim stopniu podium znalazła się Szczakowianka Jaworzno.

W sobotę, 17 lutego, w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS, już po raz czternasty odbył się tradycyjny turniej w piłce nożnej halowej dedykowany pamięci Mirosława Stadlera – znakomitego piłkarza, trenera i wychowawcy młodzieży.

Zawodników, trenerów oraz wszystkich kibiców przywitali podczas otwarcia memoriału Irena Wojtanowicz-Stadler, wdowa po Mirosławie Stadlerze, naczelnik Wydziału Edukacji UM w Jaworznie, Tadeusz Kaczmarek, zastępca prezydenta naszego miasta oraz Dariusz Chrapek, zastępca dyrektora MCKiS ds. sportu.

W tegorocznych rozgrywkach uczestniczyło osiem jaworznickich drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne.W grupie A zagrały: Victoria 1918 Jaworzno, Solidarność ZG Sobieski, MCKiS Jaworzno i LKS Ciężkowianka Jaworzno. Natomiast w grupie B walczyły drużyny PSV Podłęże, JSP Szczakowianka, Zgoda Byczyna i PSS Salos.

Po fazie eliminacyjnej, cztery najlepsze zespoły przystąpiły do decydującej walki o puchar. W pierwszym półfinałowym spotkaniu zmierzyły się Szczakowianka Jaworzno oraz Victoria 1918 Jaworzno. Mecz był bardzo zacięty. Gol zdobyty przez zawodnika Victorii dał biało-zielonym prowadzenie i utorował awans do finału. W drugim spotkaniu półfinałowym na parkiet wybiegły drużyny Zgody i Ciężkowianki. Ci pierwsi okazali się lepsi i pokonali rywali dwiema bramkami, zapewniając sobie miejsce w finale.

W meczu o trzecie miejsce pomiędzy Szczakowianką a Ciężkowianką w podstawowym czasie gry było 1:1. Decydowały karne, w których skuteczniejsi byli zawodnicy Szczakowianki (3:1). Finał dostarczył wielu emocji. Po dość ostrożnym początku Victoria ruszyła do ataku. Kamil Majka wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie, ale byczynianie walczyli,
próbując doprowadzić do remisu. Nie udało się i Victoria obroniła zdobyty w zeszłym roku tytuł.

Piąte miejsce przypadło ekipie MCKiS-u, szóste zajął PSS Salos, na siódmym zameldowała się drużyna PSV Podłęże, a ósme zajęła Solidarność ZG Sobieski.

Na zakończenie turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród najlepszym drużynom i zawodnikom.

Tytuły najlepszego bramkarza zdobyło dwóch zawodników Victorii: Przemysław Adamus i Dawid Madeja, najlepszym strzelcem turnieju okazał się Bartłomiej Molenda z Ciężkowianki.

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Wręczali je Irena Wojtanowicz-Stadler, Tadeusz Kaczmarek oraz Sebastian Kuś, dyrektor MCKiS.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował Paweł Silbert, prezydent Jaworzna. Organizatorem turnieju było Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Tekst: KS