Drugoligowi koszykarze MCKiS-u wygrali w zeszłym tygodniu dwa ligowe spotkania. W środę pokonali drużynę TS Wisła Kraków 95:83, a cztery dni później MKS Dąbrowa Górnicza 101:79.

14 lutego jaworznianie podejmowali krakowian. To zaległe spotkanie rozpoczęła wyrównana gra, ale nasi zawodnicy w końcu odskoczyli rywalom i zakończyli pierwszą kwartę wynikiem 26:21. W drugiej walka toczyła się “punkt za punkt”. Podopieczni trenera Przemysława Bilińskiego mocno się natrudzili, by “przebić” gości jednym punktem. Na przerwę “Sokoły” schodziły z przewagą 49:43. W trzeciej kwarcie lepsi okazali się goście (21:20). W czwartej odsłonie zawodnicy Wisły zyskali chwilową przewagę, ale nasi zaczęli agresywniej walczyć w defensywie i skuteczniej punktować w ataku. MCKiS schodził z parkietu jako zwycięzca (95:83).

Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli: Przemysław Gworek (24 pkt), Emil Podkowiński (17) oraz Maciej Maj (13). W niedzielne popołudnie nasi koszykarze rozegrali rewanżowy mecz z drużyną MKS II Dąbrowa Górnicza. Szybko zdobyli przewagę, ale gościom udało się ją zniwelować i doprowadzić do remisu. W końcówce pierwszej kwarty “Sokoły” już dominowały, ustalając wynik na 31:22. W drugiej kwarcie było trochę nerwowo, ale znów należała do naszych zawodników (21:16). Trzecią część odzwierciedlała najlepiej tablica wyników – 18:18. W ostatniej odsłonie meczu jaworznianie mieli zdecydowaną przewagę, do końca kontrolowali mecz (31:23) i wygrali całe spotkanie 101:79.

Znów świetnie spisali się: Przemysław Gworek, Emil Podkowiński i Maciej Maj (po 16 pkt). Nasza drużyna, z dorobkiem 40 punktów, zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a do końca rundy zasadniczej pozostały trzy ligowe kolejki.

24 lutego nasi koszykarze zagrają z drużyną Daas Basket Hills Bielsko-Biała. Początek spotkania w Hali VICTORIA przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej o godz. 19.00.