Po serii pięciu porażek i okresie słabszej gry I-ligowi siatkarze MCKiS Jaworzno w końcu przełamali złą passę i w ciągu ostatnich dwóch tygodniu odnieśli dwa pewne zwycięstwa!

Obie wygrane były konsekwencją naprawdę dobrej gry Sokołów, co cieszy szczególnie w kontekście nadchodzących spotkań i zaostrzającej się rywalizacji ligowej. W końcówce sezonu można się spodziewać bardzo zaciętej walki zarówno o czołowe pozycje, jak i obronę przed spadkiem.

Przełamanie złej passy siatkarzy MCKiS-u przypadło na mecz z drużyną AZS AGH Kraków (12 stycznia). Jaworznianie od pierwszych minut spotkania grali z dużą determinacją i co najważniejsze skutecznością. Sokoły punktowały w każdym elemencie gry, a drużyna z Małopolski, na żadnym etapie meczu, nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki. W efekcie łatwe 3:0 dla MCKiS

MCKiS Jaworzno – AZS AGH Kraków 3:0 (25:20, 25:19, 25:19).

Tydzień później (19 stycznia) jaworznianie podejmowali silną drużynę z Suwałk, która walczy o pierwszą czwórkę I ligi. Mimo nerwowego początku i serii błędów z obu stron, to zawodnicy MCKiS-u przełamali się jako pierwsi. Wygrywając w końcówce pierwszą partię 25:20, Sokoły nabrały pewności siebie i nie pozwoliły już w tym spotkaniu na odbudowanie się wyżej notowanemu
rywalowi, sięgając po drugie z rzędu zwycięstwo stosunkiem 3:0!

MCKiS Jaworzno – MKS Ślepsk Suwałki 3:0 (25:20, 25:16, 25:20).

Nasza wcześniejsza seria porażek spowodowała, że musieliśmy trochę zmienić system trenowania, stawiamy także na lepsze niż przedtem rozpoznanie przeciwnika i bardzo się cieszę, że to przynosi oczekiwany skutek, bo w końcówce sezonu każde punkty są na wagę złota – wyjaśnia trener MCKiS Jaworzno Mariusz Łoziński.

Naszą drużynę czeka teraz seria meczów wyjazdowych. Pierwszy już w najbliższą sobotę (26 stycznia), a rywalem MCKiS-u będzie Exact Systems Norwid Częstochowa.

Tekst: Marcin Miłek