Koncertem finalistów telewizyjnego show The Voice Senior rozpoczął się w Hali Widowiskowo-Sportowej tegoroczny Tydzień Seniora. Artyści znani ze szklanego ekranu, Krzysztof Prusik, Andrzej Biliński i Jerzy Herman, zgotowali jaworznickiej publiczności muzyczną ucztę, ale atrakcji przygotowanych w ramach obchodów święta seniorów jest znacznie więcej!

Podczas inauguracji obchodów gości przywitał Łukasz Kolarczyk, wiceprezydent Jaworzna. Symbolicznie przekazał on też reprezentacji seniorów, Alicji Dudek i Jerzemu Hermanowi, klucze do bram miasta. – Niech ten tydzień będzie takim oderwaniem się od rzeczywistości, od złych komunikatów. Bądźmy razem w te dni, podczas których możemy się spotkać, porozmawiać, razem się bawić – mówił.

Życzenia seniorom złożył też Sebastian Kuś, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. – Mam nadzieję, że przez cały tydzień, w dobrych humorach i z dobrym samopoczuciem, będą się państwo z nami dobrze bawić, doświadczać czegoś nowego. Wierzymy, że atrakcje, które przygotowaliśmy w ramach Tygodnia Seniora, przypadną państwu do gustu – podkreślił.

Wtorkowy koncert jaworznianie na pewno zapamiętają na długo. Finaliści The Voice Senior po prostu porwali publiczność do zabawy. Wykonywane przez nich znane i lubiane utwory śpiewali z nimi wszyscy goście.

Finaliści programu The Voice Senior rozgrzali publiczność | fot. Andrzej Pokuta

Drugi dzień Tygodnia Seniora jaworznianie spędzili na sportowo, znów w Hali Widowiskowo-Sportowej w Centrum, gdzie odbyła się impreza pn. „Aktywny Senior”.

Sportowe zmagania rozpoczęły się rozgrzewką. Instruktorka MCKiS skupiła się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych. Seniorzy rywalizowali w kilkunastu drużynach trzyosobowych. Było m.in. strzelanie z łuku, slalom z gigantyczną piłką i strzały piłką do bramki celnościowej. Seniorzy wyśmienicie radzili sobie z każdą konkurencją. Pomiędzy kolejnymi sportowymi propozycjami odbywały się ćwiczenia oddechowe oraz fitness. Nagrody zwycięskim drużynom wręczyła Monika Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych w MCKiS.

W środę uczestnicy wielkiego świętowania skorzystali także ze specjalistycznych konsultacji zdrowotnych i żywieniowych. Specjaliści zachęcali seniorów do zdrowego odżywiania, była też możliwość skorzystania z profilaktycznego badania słuchu i porad psychologa. Na uczestników czekały też kącik piękności i relaksacyjny masaż oraz mnóstwo innych atrakcji.

Kolejna odsłona Tygodnia Seniora już w czwartek. Jednak wbrew pierwotnym planom, z uwagi na niekorzystną prognozę pogody, organizatorzy zrezygnowali z rajdu nordic walking.

Zamiast tego, o godz. 16 w Hali Widowiskowo-Sportowej seniorzy wezmą udział w wielkiej biesiadzie. Będą mogli wysłuchać recitalu jaworznianina Aleksandra Tury i potańczyć. Czekać też będzie na nich poczęstunek.

W piątek w hali MCKiS odbędzie się koncert pn. „Queen Symfonicznie”. O godz. 17 wystąpią dwie miejskie orkiestry, Archetti i eM Band. W sobotę o 16 (ponownie w hali MCKiS) odbędzie się potańcówka. Z kolei w niedzielę w kolegiacie pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny zostanie odprawiona o godz. 12 msza św. w intencji seniorów, a po niej wystąpi chór „Sokół”.

Na poniedziałek na godz. 17 zaplanowano w hali seans filmowy. Zostanie wyświetlony film pt. „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie”.

Anna Zielonka-Hałczyńska
Natalia Czeleń

Klucze do miasta wręczył Łukasz Kolarczyk | fot. Andrzej Pokuta