Teatr Plejada, który od 2016 r. na stałą siedzibę obrał sobie Młodzieżowy Dom Kultury, zaczyna tegoroczny sezon!

Plejada to stosunkowo młoda instytucja. Działa od 2012 r., a tworzą ją aktorzy, artyści znani z krakowskich teatrów, filmów czy seriali. Repertuar teatru to przede wszystkim komedie i farsy i takie właśnie spektakle będziemy mogli już wkrótce oglądać w naszym mieście.

Na początek, 21 stycznia, zobaczymy drugą część zabawnej farsy Raya Cooneya, “Mayday 2”. Jest to świetna sztuka, bardzo dynamiczna, ze zwrotami akcji często zaskakującymi, a przedstawia dalsze losy londyńskiego taksówkarza Johna Smitha, który prowadzi podwójne życie – dwa małżeństwa. Przez lata stara się, aby małżonki nie dowiedziały się o sobie. Spektakl cieszy się ogromną popularnością, od jego premiery w MDK, jest zawsze przyjmowany owacjami na stojąco.

W marcu miłośników sztuki scenicznej czekać będzie widowisko interaktywne dla dzieci, młodzieży i dorosłych “Czary Mary” – świetna sztuka Anny Burzyńskiej w wykonaniu profesjonalnych aktorów oraz dzieci i młodzież szkół orawskich i podhalańskich. Będzie to niezwykłe widowisko z bogatą scenografią, z efektami czarodziejskimi, dynamiczne, z piosenkami na żywo, a opowiadać będzie o poszukiwaniu dobra.

Polecam ten spektakl dla całych rodzin, cieszy się bardzo dużą popularnością. Utwory zostały skomponowane specjalnie dla tego spektaklu. Myślę, że dzieci będą oczarowane tym widowiskiem – zachęca Piotr Męderak, dyrektor teatru.

Widzów czeka też światowa prapremiera sztuki Freda Apke “Ostatnia wola Papa”. Jest to wciągająca historia, naładowana emocjami, humorem o trudnych relacjach między członkami rodzin pochodzących z dwóch zwaśnionych narodów, o przebaczaniu, trudnej, codziennej egzystencji.

Tekst: ES

Zobacz także: