Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie Jaworzno i Miejskie Centrum Kultury i Sportu zapraszają jaworznian do udziału w Rodzinnym Rajdzie. Wydarzenie planowane jest na niedzielę, 23 kwietnia. Uczestnicy maszerować będą w okolicach Sosiny oraz Doliny Żabnika. Organizatorzy ustalili maksymalny limit zawodników na 500 osób. Wkrótce ruszą zapisy. Udział w rajdzie może wziąć każdy chętny. Starty odbywać się będą drużynowo.

– Naszą grupą docelową są rodziny, ale jeśli ktoś ma ochotę, to może wystartować w grupie na przykład z kolegami z podwórka – mówi Adam Górniak ze stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie Jaworzno.

Wszyscy uczestnicy spotkają się o godz. 9 na terenie pola namiotowego nad zalewem Sosina, gdzie wezmą udział w polowej mszy św. Tuż po jej zakończeniu w teren wyruszą pierwsi śmiałkowie, zaopatrzeni w tradycyjne papierowe mapy, a także specjalną aplikację w telefonach. Na mapie oznaczonych będzie kilka punktów kontrolnych, w których po dotarciu uczestnicy rajdu będą musieli wykonać pamiątkowe zdjęcia, które będą weryfikowane po zakończeniu wyzwania.

Uczestnicy będą mieli do wyboru aż trzy trasy. Pierwsza, spacerowa, liczyć będzie tylko 6 km i koncentrować się będzie głównie w sąsiedztwie Sosiny. Trasa druga, czyli umiarkowana, oraz trzecia na orientację będą miały długość około 12 km. Drużyny, które zdecydują się na którąś z tych dwóch tras, będą musiały dotrzeć do Doliny Żabnika i powrócić na Sosinę. Na trasie będzie na nich też czekać niespodzianka.

Uczestnicy rajdu, którym już uda się pokonać wybraną trasę, mogą liczyć na nagrody i ciepły poczęstunek. Będzie też zabawa przy muzyce na żywo. Na najmłodszych czekać będą zabawy z animatorami.

Rodzinny Rajd to pomysł przedstawicieli jaworznickiego stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie Jaworzno. – Jesteśmy ruchem rekolekcyjnym i formacyjnym małżeństw. Wspieramy rodziny w ich trudnych momentach i rozterkach życiowych. Pomagamy też narzeczonym w przygotowaniu do małżeństwa – wyjaśnia Adam Górniak.

Cztery poprzednie edycje rajdu odbywały się w innych miastach. Maszerowano między innymi po Bukownie. Tym razem członkowie stowarzyszenia chcą wyjść ze swoją inicjatywą do jaworznian. – Rajd Rodzinny będzie świetną okazją na poznanie nas i naszej działalności. To będzie świetna zabawa – mówi Krzysztof Bernisz ze stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie Jaworzno.

Organizatorom zależy, by rodziny jak najwięcej czasu spędzały razem i świetnie się przy tym bawiły.

– Chcemy je także wspierać w walce ze współczesnymi zniewoleniami, jakimi są telewizja, internet. Zależy nam również na promowaniu zdrowych nawyków i aktywności na świeżym powietrzu – opowiada Adam Górniak.

Współorganizatorem imprezy jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Wydarzenie odbywać się będzie pod honorowym patronatem prezydenta Jaworzna, Pawła Silberta oraz biskupa sosnowieckiego, Grzegorza Kaszaka. Więcej informacji na stronie: spotkaniajaworzno.pl.

Natalia Czeleń

Udział w Rodzinnym Rajdzie to świetna okazja na aktywne spędzenie czasu z bliskimi | fot. Materiały Spotkania Małżeńskie Jaworzno

Zobacz także: