Trwają zapisy do kolejnej edycji Grand Prix Jaworzna w Szachach. Pierwsze zmagania startują w piątek, 17 lutego, o godz. 16.30. Do udziału w szachowych zawodach zaprasza Miejskie Centrum Kultury i Sportu.

W Grand Prix udział mogą wziąć wszyscy chętni. Zgłoszeń należy dokonać za pośrednictwem systemu chessarbiter.com, najpóźniej na dwa dni przed rozpoczęciem danego turnieju. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma obowiązku startu we wszystkich edycjach. Do klasyfikacji liczyć się będą tylko wyniki z cykli, w których zawodnik startował.

Tradycyjnie, zmagania składać się będą z dziewięciu turniejów, które, z uwzględnieniem przerwy wakacyjnej, potrwają do 17 listopada.

Turniej rozgrywany będzie w jednej grupie (OPEN), w ramach której prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, 10, 12, 14 oraz do 18. O miejscu w klasyfikacji generalnej decydować będzie suma zdobytych punktów w poszczególnych turniejach.

Zimowe turnieje rozgrywane będą w sali szachowej na pierwszym piętrze Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80. Rozgrywki wiosenne i letnie prawdopodobnie przeniesione zostaną pod „Płaszczkę” w Centrum.

W ubiegłorocznym Grand Prix rywalizowało blisko stu szachistów z całego regionu. Mistrzem szachownicy okazał się wtedy Maciej Malik. Drugie miejsce należało do Jacka Stachańczyka, a trzecie do Jolanty Guzik. – Konkurencja była na wysokim poziomie. Myślę, że w tym roku będzie on jeszcze wyższy – mówi Jolanta Guzik.

Inauguracja szachowych zmagań już w najbliższy piątek, 17 lutego. Kolejne etapy rywalizacji przewidziane są na piątki: 24 marca, 28 kwietnia, 19 maja, 9 i 23 czerwca, 22 września, 20 października. Finałowa rozgrywka planowana jest natomiast na 17 listopada. Wtedy też, po zliczeniu wszystkich punktów, wyłonieni zostaną najlepsi szachiści w naszym mieście. – Celem zawodów jest popularyzacja oraz doskonalenie umiejętności gry w szachy, a także integrowanie środowiska dzieci, młodzieży i starszych zawodników. Chcemy, by młodzi ludzie zaznali zwycięstwa, ale także uczyli się przyjmować porażki – mówi Jolanta Guzik.

Dodatkowe informacje na temat jaworznickiego Grand Prix w Szachach zdobyć można telefonicznie, dzwoniąc pod numer 609 554 126.

Natalia Czeleń

Udział w szachowych zmaganiach może wziąć każdy chętny mieszkaniec | fot. Anna Zielonka-Hałczyńska

Zobacz także: