Cztery sety przyniosły rozstrzygnięcie w meczu naszej siatkarskiej drużyny z SK Górnik Radlin. 24 lutego MCKiS odprawił z Jaworzna gości z wynikiem 3:1.

Podopieczni trenera Mariusza Łozińskiego nie dali żadnych szans ekipie zajmującej ostatnie miejsce w tabeli. Już od pierwszej akcji było widać, że ciężkie treningi naszych zawodników przynoszą efekty. Szybko narzucili rywalom swój rytm gry i dyktowali warunki na parkiecie. Przede wszystkim imponowali skutecznością akcji i punktowali, zdobywając coraz większą przewagę. Pierwszy set zakończył się wysokim zwycięstwem MCKiS-u – 25:14.

Niestety, drugą odsłonę meczu jaworznianie potraktowali dość nonszalancko i ta postawa, przy częstych błędach, zemściła się – przegraliśmy 20:25.

Nie musieliśmy jednak długo czekać, by przekonać się, że był to tylko wypadek przy pracy. Kolejne sety były w wykonaniu naszych siatkarzy wręcz popisowe – kończyli je do 16 i do 10.

Po tym meczu MCKiS dopisał trzy punkty do swojego drugoligowego licznika i umocnił się na trzecim miejscu piątej grupy. Po 20. kolejce rozgrywek nasi siatkarze zgromadzili 46 punktów, mając za sobą 14 wygranych spotkań i 6 przegranych meczy. Na drugim miejscu tabeli, z taką samą jak MCKiS ilością punktów, plasuje się ZAKSA Strzelce Opolskie, a fotel lidera zajmuje TS Volley Rybnik (55 pkt) .

Przed “Sokołami” jeszcze dwa spotkania rundy zasadniczej. W najbliższą sobotę zagrają na wyjeździe z drużyną UMKS Kęczanin Kęty, a 17 marca MCKiS podejmować będzie ekipę GKS-u II Katowice. Przypominamy, że faza play-off rozpocznie się 24 marca.