Kolejnej porażki doznali siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Tym razem w meczu 26 serii spotkań Tauron 1. Ligi podopieczni Tomasza Wątorka musieli uznać wyższość drużyny REA BAS Białystok.

Jaworznianie równorzędną walkę z przyjezdnymi nawiązali tylko w secie pierwszym, który i tak zakończył się wygraną białostockiego zespołu 26 – 24.

W drugim i trzecim secie karty rozdawali siatkarze REA BAS, którzy pod wodzą Jędrzeja Gossa i Adriana Kacperkiewicza punktowali gospodarzy pewnie wygrywając 25 – 21 i 25 – 23. Spotkanie, które trwało zaledwie 87 minut zakończyło się pewnym zwycięstwem gości 3 – 0 wciąż walczących o play off.

Najlepszym zawodnikiem sobotniego meczu wybrany został zawodnik REA BAS Białystok, Adrian Kacperkiewicz.

Na cztery kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej pierwszoligowych zmagań jaworznianie zajmują trzynastą lokatę w ligowej tabeli, która gwarantuje utrzymanie w Tauron 1. Lidze, w przyszłym sezonie. Czternasty Chrobry Głogów traci do naszej drużyny siedem punktów, a piętnasta Gwardia z Wrocławia osiem „oczek”. W obecnej sytuacji trudno sobie wyobrazić żeby naszego zespołu zabrakło w gronie pierwszoligowców, w sezonie ligowym 2024/2025. Ale dopóki piłka w grze….trzeba zdobywać punkty i nie patrzeć się za siebie.

W 27 kolejce nasz zespół zagra w Siedlcach z miejscowym PSG KPS. Mecz w sobotę 9 marca rozpocznie się o godzinie 17.00.