Ważny mecz dla dolnych rejonów ligowej tabeli rozegrali siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu podejmując w sobotnie popołudnie 27 stycznia br., drużynę Gwardii Wrocław. Jaworznianie przed własną publicznością pokonali Gwardię 3 – 1.

Podopieczni Tomasza Wątorka zrewanżowali się tym samym wrocławianom za październikową porażkę 2 – 3, a sobotnia wygrana za trzy punkty pozwoliła naszemu zespołowi umocnić się na bezpiecznej, jedenastej pozycji w ligowej tabeli.

W secie pierwszym sobotniego starcia jaworznianie wyraźnie „nie dojechali”. Wrocławianie narzucili swoje warunki gry, a skuteczna gra Łukasza Lubaczewskiego i Piotra Śliwki zaowocowała prowadzeniem przyjezdnych 18 – 15, którego nie oddali już do końca tej odsłony wygrywając pewnie 25 – 20.

Set drugi gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 7 – 4, ale przyjezdni w tym fragmencie meczu nie zamierzali rezygnować ze zwycięstwa i doprowadzili do wyrównania 8 – 8. Później przewagę punktową zbudowali jaworznianie, którzy dzięki skutecznej zagrywce Mateusza Pietrasa objęli prowadzenie 17 – 12 i kontrolując boiskowe wydarzenia wygrali seta numer dwa 25 – 20.

Przebieg trzeciej partii nie wskazywał na to, że kibice zgromadzeni w hali widowiskowo – sportowej MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80 będą świadkami nerwowej i emocjonującej końcówki seta. Nasz zespół pewnie prowadził trzema, czterema punktami aby przy piłce setowej prowadząc 24 – 20 stracić pod rząd trzy punkty. Decydującą o wygranej jaworznian 25 – 23 piłkę skończył atakiem ze środka Mateusz Pietras.

W czwartym secie gospodarze poszli za ciosem i wypunktowali wrocławian 25 – 17, wygrywając całe spotkanie 3 – 1 i powiększając swój dorobek punktowy o cenne, trzy ligowe punkty.

Najlepszym zawodnikiem sobotniego meczu wybrany został środkowy naszej drużyny Marek Polok.

Najbliższe spotkanie nasz zespół grał będzie w najbliższą sobotę 3 lutego br., w Kluczborku z miejscowym Mickiewiczem. Początek meczu o godzinie 18.00.

MCKiS Jaworzno – Gwardzia Wrocław 3 – 1 ( 20 – 25, 25 – 20, 25 – 23, 25 – 17 )

MCKiS: Strzeżek, Polok, Grzegolec, Sługocki, Pietras, Szczechowicz, Gepfert ( libero ) oraz Waszczuk ( libero ), Borończyk, Wojtaszkiewicz, Czerwiński.

Gwardia: Lubaczewski, Rakowski, Biliński, Śliwka, Uszok, Godlewski, Mihułka ( libero ) oraz Chmielewski ( libero ) , Kuźmiczonek, Gajda, Janiak, Pakos.