Jaworznicki Powiatowy Urząd Pracy znów z nagrodą. Tym razem urzędnicy zostali docenieni za aktywizację osób młodych. Jurorzy konkursu, organizowanego przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM, przyznali statuetkę PUP z Jaworzna za niestandardowe i oryginalne rozwiązania problemów osób młodych na rynku pracy.

Podczas uroczystej gali w warszawskim Business Center Club, Łukasz Curyło, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie, odebrał statuetkę i dyplom w kategorii Europejski Lider Aktywizacji Osób Młodych. To nowa kategoria nagrody, która pojawiła się w piątej edycji konkursu, a laureatami zostały tylko 3 urzędy pracy z całej Polski, w tym ten jaworznicki.
– Otrzymana nagroda i tytuł Europejskiego Lidera Aktywizacji Osób Młodych to dla nas zaszczytne wyróżnienie i motywacja do dalszego działania, tym bardziej, że to już piąty raz zostaliśmy docenieni za nasze działania na rzecz młodych w konkursie Lider Aktywizacji Osób Młodych – przyznaje Łukasz Curyło.

Dyrektor jaworznickiego Urzędu Pracy podkreśla, że przedstawiciele pokolenia, które wchodzi teraz na rynek pracy, mają spore zasoby kompetencji, ale często nie potrafią dopasować ich do potrzeb i oczekiwań pracodawców. Kluczem do porozumienia może być budowanie karier zawodowych w sposób elastyczny i dający poczucie niezależności młodym ludziom. – Ten problem zainspirował nas do podjęcia działań mających na celu rozwiązanie tej niekorzystnej sytuacji. Za cel wyznaczyliśmy sobie opracowanie indywidualnego podejścia, pozwalającego przekonać młode osoby do inwestowania w siebie i myślenia o przyszłości – tłumaczy dyrektor PUP w Jaworznie.

To właśnie dlatego urzędnicy wprowadzili na nasz rynek pracy metodę Normana E. Amundsona, czyli poradnictwo oparte na nadziei. Metoda ta jest bardzo spopularyzowana i rozpowszechniona w Finlandii oraz Kanadzie. To właśnie za popularyzację tej metody PUP w Jaworznie został doceniony w ogólnopolskim konkursie Fundacji POLPROM.

Grażyna Dębała

Łukasz Curyło z nagrodą | fot. Materiały PUP