W sobotę 13 maja br., w hali widowiskowo – sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy ulicy Grunwaldzkiej 80 odbyły się finałowe zmagania kolejnej edycji Olimpiady sportowo — rekreacyjnej ” Od przedszkolaka do olimpijczyka” im. Adama Kasprzyka odbywającej się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

W Finale “B” (o miejsca 6 – 10), który rozpoczął się o godzinie 9.00, rywalizowały przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 7, Przedszkola Miejskiego nr 24, Przedszkola Miejskiego nr 4, Przedszkola Miejskiego nr 12 i oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 14. W tej stawce najlepsze okazało się Przedszkole Miejskie nr 4. Drugą lokatę zajęło Przedszkole Miejskie nr 7, a na trzecim stopniu podium stanęły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 12. Młodzi zawodnicy i zawodniczki z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 14 uplasowały się na miejscu czwartym, a na miejscu piątym swoje zmagania zakończyły dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr 24.

W Finale “A” (o miejsca 1 – 5), który rozpoczął się o godzinie 11.30, mogliśmy zobaczyć reprezentantów z Przedszkola Miejskiego nr 27, Przedszkola Miejskiego nr 2, Przedszkola Miejskiego nr 18, Przedszkola Miejskiego nr 10 i oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 7.

Po zakończeniu ostatniej z siedmiu konkurencji i zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że w Finale “A” pierwsze miejsce zajęło Przedszkole Miejskie nr 27, które wyprzedziło reprezentację Przedszkola Miejskiego nr 10 o zaledwie jeden punkt. Również jednym punktem rywalizację o drugie miejsce, a tym samym trzecią lokatę wywalczyły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2.
Czwartą lokatę zajęło Przedszkole Miejskie nr 18, a na piątym miejscu rywalizację zakończyły przedszkolaki z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 7.

Wszyscy uczestnicy sobotniej Olimpiady otrzymali słodycze, pamiątkowe koszulki, dyplomy i puchary ufundowane przez organizatorów Miejskie Centrum Kultury i Sportu i Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Jaworznie. Współorganizatorem Olimpiady była Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaworznie.

Głównym aktorom tej rywalizacji, czyli przedszkolakom oraz ich opiekunom, dyrektorom oraz rodzicom i najbliższym dziękujemy za udział i stworzenie fantastycznej atmosfery podczas tej sportowej zabawy.

Zobacz także: