Wszyscy miłośnicy gry w siatkówkę znów będą mogli spróbować swoich sił w rozgrywkach Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Jej organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Zapisy już trwają.

– Zapraszamy do udziału amatorów, byłych zawodników, młodych adeptów oraz tych, którzy po prostu lubią grę w siatkówkę. Nie mogą być to jednak zawodnicy posiadający aktualną licencję PZPS czy wojewódzkich związków piłki siatkowej – informuje Radosław Lemański z działu sportu MCKiS. – Aby stworzyć drużynę potrzeba minimum 6 zawodników, ale ze względu na długi cykl rozgrywek organizator sugeruje zgłoszenie większej liczby graczy, do maksymalnie 12 osób. Rozgrywki prowadzone będą w niedziele, w halach MCKiS. Organizator nie pobiera opłaty za udział w lidze – podkreśla.

Zgłoszenia drużyn trwają do 20 grudnia. Aby zapisać zespół do udziału w JALPS, należy wypełnić specjalny formularz, który można znaleźć na stronie internetowej MCKiS-u, i wysłać go na adres mejlowy: radoslaw.lemanski@mckis.jaworzno.pl. – Każdy zespół musi wskazać swojego przedstawiciela, który będzie reprezentował drużynę – zaznacza Radosław Lemański. – Rozpoczęcie rozgrywek planowane jest na 15 stycznia – dodaje.

Rozgrywki będą składać się z dwóch etapów. W rundzie zasadniczej drużyny zmierzą się w w systemie każdy z każdym. Następnie najlepsze zespoły awansują do fazy play-off, w której będzie obowiązywać system pucharowy według klucza 1-8, 2-7, 3-6, 4-5.

Organizator przewidział puchary i nagrody dla zdobywców czterech pierwszych miejsc. Nagrody pieniężne otrzymają drużyny, które znajdą się na podium – za pierwsze miejsce zespół dostanie 1500 zł, za drugie – 1200 zł, a za trzecie – 900 zł. Team, który zajmie czwartą pozycję, otrzyma bony podarunkowe.

Więcej informacji udzielają Jacek Sowa, sędzia i opiekun JALPS, pod numerem tel. 32 618 17 55, i Radosław Lemański, opiekun JALPS z ramienia MCKiS, pod numerem tel. 32 745 10 30 (wew. 84) lub mejlowo radoslaw.lemanski@mckis.jaworzno.pl.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Rozgrywki rozpoczną się 15 stycznia | fot. Materiały MCKiS

Zobacz także: