Trzy wygrane z rzędu zaliczyli na swoim parkiecie koszykarze MCKiS Jaworzno!

Dobra passa rozpoczęła się 12 stycznia meczem z AZS-em Częstochowa. W pierwszej kwarcie Sokoły nie dawały szans przeciwnikom, jaworznianie grali świetnie, przez co zawodnicy z Częstochowy zupełnie nie potrafi li się odnaleźć na parkiecie. W drugiej kwarcie Sokoły trochę wyhamowały, jednak po przerwie znowu zaczęli wysoko ogrywać przeciwników. Mimo że tego dnia skuteczność zawodników MCKiS-u nie była na najwyższym poziomie, to zagrali oni bardzo dobry mecz, kontrolując poczynania częstochowian i wygrywając 86:57. Najskuteczniejszy był Sebastian Dąbek,
który zdobył 24 punkty.

Tydzień później nasi zawodnicy zmierzyli się klasyfikowanym wyżej, wymagającym przeciwnikiem z Kielc. Pierwsze trzy kwarty były dość wyrównane, chociaż zawodnicy MCKiS-u wykazali się lepszą skutecznością. Po trzeciej kwarcie (wygranej przez kielczan) wyszliśmy na parkiet z 4-punktowym zapasem. Na szczęście Sokoły ostatnie 10 minut rozegrały po profesorsku, najpierw zdobywając bezpieczną przewagę punktową, a na koniec mądrze utrzymując się przy piłce. To był ciekawy mecz, w którym świetnie (zwłaszcza w 4 kwarcie) zaprezentowała się nasza drużyna, wygrywając z AZS UJK Kielce 86:71. Najwięcej punktów (19) zdobyli Sebastian Dąbek i Radosław Lemański, a ten pierwszy zaliczył 7 asyst.

22 stycznia spotkaliśmy się natomiast z bardzo słabo radzącymi sobie w lidze rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza. Mecz wygraliśmy 90:56, a trener Przemysław Biliński wpuścił na parkiet rezerwowych, którzy zagrali dobre spotkanie. Na uwagę zasługuje Michał Roszkowski, który rozegrał swój najlepszy w tym sezonie mecz. Najskuteczniejszy był Dawid Boryka, a pierwsze punkty w lidze zdobył Bartosz Cierniecki.

W najbliższą sobotę (26 stycznia), wyjątkowo o godz. 17.00, gramy z KS Pogoń Ruda Śląska.

Tekst: Dawid Litka

Zobacz także: