Owacjami na stojąco nagradzała publiczność wykonawców Koncertu Noworocznego. Sala koncertowa Młodzieżowego Domu Kultury wypełniła się 13 stycznia po brzegi dwukrotnie. Artyści długo bisowali.

Z powodu remontu Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS to organizowane w Jaworznie już po raz osiemnasty wydarzenie zagościło w MDK i to w dwóch turach. Przed wypełnioną do ostatniego miejsca widownią wystąpiła Narodowa Orkiestra Filharmonii Lwowskiej INSO pod batutą znakomitego skrzypka Johanna Kruka, grupa QuattroVoce w składzie: Anna Schumarina, Liliya Nikitchuk, Serhii Kutepov i Vladislaw Tlushch oraz para tancerzy z Narodowej Opery Lwowskiego. Koncert prowadziła i śpiewała mezzosopranem Agata Sava.

To niezwykła, muzyczna uczta – takimi słowami przywitał i zaprosił do wysłuchania koncertu Sebastian Kuś, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, organizatora koncertu i te słowa były potwierdzeniem tego, czego doświadczyła publiczność.

Ze sceny rozbrzmiewały światowej klasy arie operowe, operetkowe, muzyka filmowa, musicalowa i to wszystko na najwyższym poziomie. Nie zabrakło również lubianych melodii Johanna Straussa – wszak to dzięki jego rodzinie zainicjowano pierwszy Koncert Noworoczny. Muzycy wykonywali też utwory innych wspaniałych kompozytorów, takich jak: Kalmana, Verdiego, Lehara, Offenbacha oraz znane, światowe przeboje, takie jak: “Besame mucho”, “Because we believe” czy ballada “Hallelujah” – utwory, które wykonywał kwartet z podśpiewującą publicznością.

Na koncercie pojawili się również: Paweł Silbert, prezydent naszego miasta i jego zastępca, Monika Bryl oraz Dariusz Starzycki, wicemarszałek województwa śląskiego, radni, dyrektorzy firm i instytucji. Tradycyjnie, przed zakończeniem pierwszej części koncertu, prezydent złożył publiczności noworoczne życzenia.

Pragnę, abyście państwo promieniowali radością, dobrocią i życzliwością. I abyście taką dobroć otrzymywali od innych wtedy, kiedy jest wam dobrze i kiedy jest wam trudniej. Żebyście byli otoczeni szacunkiem, dobrze się czuli w swoich domach, w naszym mieście, w swojej ojczyźnie i Europie. Wszystkiego dobrego na 2019 rok – powiedział.

Wspaniali muzycy orkiestry, światowe głosy, wirtuozerskie tańce, bogata scenografia – to wszystko sprawiło, że wymagająca jaworznicka publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco i to po powtórzonych bisach, wypowiadając słowa zachwytu.

W mojej rodzinie to już tradycja, każdego roku razem z moją mamą udajemy się na Koncert Noworoczny. I zawsze wychodzimy naładowane pozytywną energią, urzeczone. Tak też było w tym roku. Było cudownie, ponad dwie godziny wspaniałej uczty muzycznej – skomentowała jaworznianka Anna Monsior, stała bywalczyni koncertów.

Tekst: Ewa Szpak

Zobacz także: