3,5-letnia Milenka z Jaworzna walczy z chłoniakiem. To niestety kosztowna walka. Razem z rodzicami dziewczynka prosi o pomoc. Jak podkreślają pani Małgorzata i pan Patryk, ich ukochana córeczka to energiczna, wesoła, urocza i psotna dziewczynka.

– Uwielbia towarzystwo innych dzieci, dlatego z radością chodziła do przedszkola, na place zabaw, gdzie mogła spotkać się i pobawić z rówieśnikami – opowiadają. – Nasze spokojne życie zostało jednak wywrócone do góry nogami. W marcu 2023 roku podczas kąpieli zauważyliśmy w pachwinie dwa guzki. Zaniepokojeni tym faktem zgłosiliśmy się do lekarza i od tego momentu naszą codziennością stały się badania, wizyty u lekarzy i pobyt w szpitalu w celu zdiagnozowania przyczyn zmian w węzłach chłonnych – przyznają.

Diagnoza była straszna. Mała jaworznianka zmaga się z chłoniakiem limfoblastycznym B-komórkowym IV stopnia, zajęty jest również szpik kostny. Ten rodzaj chłoniaka dotyka w większości osoby do 18. roku życia. To bardzo agresywny nowotwór, dlatego leczenie trzeba wdrożyć natychmiast po diagnozie.

– Teraz domem Milenki i naszym stał się szpital w Zabrzu. Córeczka jest w trakcie chemioterapii, która ma na celu zniszczyć nowotwór. Chemioterapia jest jednak bardzo wyniszczająca dla młodego organizmu dziecka i powoduje wiele skutków ubocznych. Nasza pociecha dzielnie stanęła do walki z chorobą i jesteśmy przekonani, że wygra, jednak droga, którą musi pokonać jest bardzo trudna – podkreślają rodzice dziewczynki. – Naszym celem jest stworzenie ukochanemu dziecku jak najlepszych warunków do leczenia, dlatego prosimy o wsparcie naszej zbiórki, żeby pomóc Milence w powrocie do zdrowia – apelują.

Datki na rzecz małej jaworznianki można wpłacać za pośrednictwem portalu pomagam.pl. Link do zrzutki to pomagam.pl/ybrtba.

 Anna Zielonka-Hałczyńska

Mała jaworznianka dzielnie walczy z chorobą | fot. Materiały prywatne

Zobacz także: