W Jaworznickim Laboratorium Biznesu do końca maja oglądać można wystawę prac laureatów XX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, zorganizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tematem przewodnim był „Świat za 100 lat”. Ekspozycja towarzyszy wydarzeniom, które za kilka dni zorganizuje Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie.

– Maj jest poświęcony godności osób z niepełnosprawnościami. Dlatego postanowiliśmy zaprezentować każdemu, kto przychodzi do Jaworznickiego Laboratorium Biznesu, świat widziany oczami właśnie osób niepełnosprawnych – podkreśla Aneta Konopka, naczelnik Centrum Aktywizacji Zawodowej w jaworznickim PUP. – Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem naszych gości – dodaje.

Ekspozycję będzie można obejrzeć także podczas warsztatów, które 29 i 30 maja PUP zorganizuje dla osób z niepełnosprawnościami, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego. – W ich trakcie przedstawiciele PFRON-u przybliżą ofertę Funduszu dotyczącą rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami. Warto wziąć udział w spotkaniu, w którym na wyciągnięcie ręki będą eksperci znający odpowiedzi na nurtujące nas pytania – informuje Aneta Konopka. – 29 maja o godz. 10 zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami do udziału w spotkaniu pt. „W drodze do samodzielności – oferta PFRON”. O godz. 11 rozpocznie się część, w której wezmą udział organizacje pozarządowe, pt. „Większa wiedza = większa skuteczność” – podkreśla.

30 maja gośćmi Laboratorium będą przedsiębiorcy (o godz. 10) i przedstawiciele JST (o godz. 11). PFRON przedstawi im możliwości współpracy w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Na wydarzenia obowiązują zapisy: 32 618 19 22 lub 730 198 003. Zarówno 29, jak i 30 maja będzie działać też punkt informacyjny PUP, PFRON i MOPS.

AZ-H

Wystawa “Świat za 100 lat” w Jaworznickim Laboratorium Biznesu
| fot. Anna Zielonka-Hałczyńska

Zobacz także: