Koszykarze MCKiS Jaworzno idą jak burza! Już po raz ósmy w tym sezonie rzucili w meczu ponad 100 punktów. Tym razem pokonali na wyjeździe ekipę Daas Basket Hills Bielsko-Biała 105:80.

W ramach 24 kolejki drugoligowych zmagań, w ubiegłą sobotę (24 lutego), podopieczni trenera Przemysława Bilińskiego rozbili gospodarzy spotkania, choć pierwsza kwarta nie zwiastowała aż tak wysokiej wygranej. MCKiS rozstrzygnął partię zaledwie punktem (30:29). W drugiej odsłonie starcia nasi zawodnicy systematycznie powiększali przewagę. Rzuty z dystansu pozwoliły “Sokołom” zakończyć tę kwartę wynikiem 27:15. Jaworznianie schodzili na przerwę z przewagą 57:34. W trzeciej kwarcie gospodarze zaczęli nieco deptać naszym po piętach, ale dobra gra w ataku i w defensywie pozwoliła MCKiS-owi utrzymać przewagę, a partia zakończyła się 28:24. W ostatniej fazie gry dominacja naszego zespołu była już całkowita. MCKiS szalał na parkiecie, a bielszczanie byli bezradni. “Sokoły” skutecznie kończyły swoje akcje i konsekwentnie broniły własnego kosza. To była istna “demolka” 20:12. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniało: 105:80 dla MCKiS Jaworzno. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli: Emil Podkowiński (18), Maciej Maj (13) i Wojciech Zub (12).

Jaworznianie, z dorobkiem 42 punktów, zajmują trzecie miejsce w tabeli i mają 2 punkty straty do wicelidera tabeli – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Pierwsze miejsce w grupie C zajmuje AZS AGH Kraków z 47 punktami na koncie. W rundzie zasadniczej koszykarzom MCKiS Jaworzno pozostały do rozegrania dwa spotkania. Najbliższy mecz to gratka dla fanów koszykówki. Jaworznianie przed własną publicznością zmierzą się w środę, 7 marca, z drużyną AZS AGH Kraków, która w tym sezonie przegrała tylko jedno spotkanie. Początek meczu w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS o godz. 20.00. Natomiast 11 marca podopieczni trenera Bilińskiego pojadą do Rzeszowa, gdzie zagrają z ekipą SSK Rzeszów.