Na starcie tegorocznego Wyścigu Rowerów Górskich stanęło ponad dwustu cyklistów. Do pokonania mieli blisko 10 kilometrów. Rowerzyści ścigali się na terenach leśnych sąsiadujących z Sosiną, a pogoda wyjątkowo im dopisała. Uczestnicy chwalili organizację wyścigu, który odbył się już po raz 25.

Na rowerze jeżdżę kilka razy w tygodniu. W jaworznickim Wyścigu Rowerów Górskich biorę udział już po raz drugi. Organizacja zawodów jest bardzo dobra. Trasa nie jest zbyt trudna, choć są fragmenty, który wymagają nieco więcej wysiłku – ocenia Bartłomiej Mistarz z Jaworzna.

Podczas XXV Wyścigu Rowerów Górskich nasze miasto reprezentowane było przez 43 jaworznian. Na starcie stanęli też mieszkańcy Krakowa, Katowic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Bytomia czy Zawiercia. Wielu rowerzystów startowało w tych zawodach już kolejny raz.

Udział w tym rajdzie brałam już rok temu. Spodobało mi się, więc wróciłam. Jechało się bardzo dobrze. Na trasie było trochę błota po wczorajszym deszczu, ale nie było z tym problemu – mówi Edyta Fila z Zabrza.

Najszybszym zawodnikom pokonanie trasy zajęło niespełna kwadrans. Zwycięzcą tego jubileuszowego wyścigu został Paweł Ścierski, reprezentujący MŚ Cycling Trening i Dietetyka z Tychów. Drugie miejsce zajął Maciej Ścierski, brat zwycięscy, który był tylko o sekundę gorszy i na metę wjechał z czasem 14,14 min. Miejsce trzecie wywalczył Piotr Krawczyk, jadący w barwach Real 64-STO, z Dąbrowy Górniczej.

To mój czwarty Wyścig Rowerów Górskich w Jaworznie, ale dopiero pierwszy raz udało się wygrać. Było trochę kałuż, ale trasa jest świetna – podkreśla Paweł Ścierski.

Wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Anna Wajzer, mieszkanka Zawiercia, która reprezentowała Sengam Sport Racing Team. Jej czas to 17,12 min.

Jechało mi się bardzo dobrze. Trasa nie była trudna i można było się rozpędzić – mówi najszybsza kobieta XXV Wyścigu Rowerów Górskich.

Drugie miejsce w tej kategorii przypadło Marzenie Pasternak z Brzeszcz, a trzecie sosnowiczance – Marioli Pietras.

Najlepszym zawodnikiem wyścigów wśród mieszkańców Jaworzna został Ryszard Piechówka. Przejazd zajął mu 15,13 min. Najlepszą jaworznianką – Bożena Knapik (22,14 min.).

Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy zawodnicy medale i pamiątkowe koszulki. Sponsorem nagród był TAURON Wytwarzanie. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Tekst: Grażyna Dębała