Wiemy już, jakie projekty zostaną zrealizowane w sześciu obszarach tegorocznej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.

Urzędnicy ogłosili te wyniki we wtorek i w środę (6 i 7 listopada). Dziś (8 listopada) dowiemy się, jak głosowali jaworznianie w kolejnych trzech obszarach, a w nadchodzącym tygodniu znane będą już pełne wyniki, w tym także głosowań na projekty ogólnomiejskie. Pierwsze z nich wskazują, że znów postawiliśmy na rekreację.

We wtorek ruszyły posiedzenia zespołów do spraw lokalnego budżetu obywatelskiego w ramach JBO 2019. W ciągu najbliższych kilku dni dowiemy się, na które zadania w poszczególnych obszarach konsultacyjnych mieszkańcy oddali najwięcej głosów – wyjaśnia Magdalena Tomaszewska z Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Urzędnicy zdradzili już, które projekty zostały wybrane w obszarach Gigant i Leopold, Pszczelnik oraz Pańska Góra i Skałka.

W obszarze Gigant i Leopold jaworznianie oddali łącznie 207 głosów, z czego 185 zostało uznanych za ważne. Najwięcej głosów otrzymał projekt Janusza Bryły “Doprowadzenie instalacji wodnej do istniejącego boiska do piłki nożnej w celu zraszania murawy w kompleksie sportowo-rekreacyjnym Gigant”. Na ten projekt zagłosowało 108 jaworznian. Szacunkowe koszty tego zadania to 85 tys. zł.

W obszarze Pszczelnik mieszkańcy zdecydowali o doposażeniu placu zabaw przy skrzyżowaniu ulic Wrzosowej i Jarzębinowej. Na “tak” zagłosowało 42 jaworznian. Zadanie wyceniono na 85 tys. zł.

W obszarze Pańska Góra i Skałka w ramach tegorocznej edycji JBO powstanie plac zabaw, rekreacji i wypoczynku dla dzieci, młodzieży i seniorów przy ulicy Wandy. Na to zadanie głosowało 194 jaworznian. Szacunkowy koszt to 75 tys. zł.

W środę urzędnicy podali wyniki z obszarów Ciężkowice, Dobra i Pieczyska oraz Jeleń. W Ciężkowicach za pieniądze z JBO zakupione zostaną mobilne trybuny i sprzęt do obsługi wydarzeń scenicznych dla dzielnicy. Na ten projekt, wart 85 tys. zł zagłosowało 568 osób. W obszarze Dobra i Pieczyska oddano łącznie 632 głosy, z czego 517 zostało uznanych za ważne. Zwycięski projekt to zestaw do ćwiczeń gimnastycznych wraz ze stołem do ping-ponga i gry w szachy, który stanie na skrzyżowaniu ul. Chocimskiej i Poniatowskiego. Szacunkowy koszt zadania to 85 tys. zł. Projekt otrzymał 517 głosów.

W obszarze Jeleń łącznie oddano 656 głosów, z czego 634 zostały uznane za ważne. Zwycięski projekt otrzymał 421 głosów, to wielofunkcyjne miniboisko sportowe z bezpieczną nawierzchnią poliuretanową w dzielnicy Jeleń-Dąb. Szacunkowe koszty zadania to 85 tys. zł.

Tekst: Grażyna Dębała

Zobacz także: