Kolejne trzy mecze Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, rozegrane zostały w ubiegłą niedzielę – 26 stycznia, w ramach 7. serii spotkań tegorocznej JALPS.

O godzinie 15.00 swój mecz rozpoczęły drużyny PWK Junior oraz Riser. Ubiegłoroczni zwycięzcy rozgrywek nie pozostawili złudzeń przeciwnikom i w ekspresowym tempie zakończyli to spotkanie na swoją korzyść 3:0, inkasując komplet punktów.

PWK Junior – Riser 0:3 (7:25; 10:25; 10:25)

Po szybkim meczu nr 1 przyszedł czas na długi, pięciosetowy bój, w którym uczestniczyli Wykiwani oraz Tauron Wydobycie. Aktualny lider tabeli już w pierwszym secie musiał uznać wyższość rywali przegrywając do 21. W dwóch kolejnych setach zawodnicy Taurona w pełnej koncentracji i zaangażowaniu przechylili jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść i prowadzili 2:1. W czwartym secie do głosu ponownie doszła ekipa Wykiwanych, która pewnie wygrała seta i doprowadziła do tie-breaka. W piątym secie zaprocentowało ligowe doświadczenie i to drużyna Taurona ograła rywali do 11 i zwyciężyła w całym spotkaniu 3:2. Wykiwani w arcyciekawym pojedynku zgarnęli 1 pkt i udowodnili, że w tym sezonie będą bić się o czołowe lokaty.

Wykiwani – Tauron 2:3 (25:21; 23:25; 19:25; 25:19; 11:15)

W ostatnim meczu tego dnia na parkiecie pojawili się siatkarze ekip PWK oraz Aqua. Czterosetowy pojedynek rozgrywany był w wysokim tempie i nie brakowało w nim bombowych ataków czy efektownych obron. Pierwszy set gładko wygrany przez PWK. W drugiej odsłonie agresywną zagrywką zawodnicy Aqua wybili z rytmu rywali, wygrali seta i doprowadzili do remisu 1:1. Dwie kolejne partie należały ponownie do drużyny PWK, która wróciła do dyspozycji z pierwszego seta. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla PWK.

PWK – Aqua 3:1 (25:19; 23:25; 25:21; 25:13)

Na kolejną serię spotkań zapraszamy 2 lutego do Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 od godziny 15.30. Tego dnia zagrają trzy pary – Amatorzy z Tauron Wydobycie, BCC z Volleybeer oraz Riser z BCC.

Wszystkie wyniki oraz bieżącą tabelę JALPS można znaleźć TUTAJ.