Reprezentujące Jaworzno na ligowych parkietach drużyny MCKiS nie zaliczą ubiegłego weekendu do udanych.

Siatkarze dość łatwo ulegli ostatniej drużynie pierwszoligowej tabeli. Koszykarze natomiast po niezwykle słabym meczu, zostali rozbici przez ekipę KKS Tarnowskie Góry.

Przed meczem z drużyną UKS Mickiewicz Kluczbork, jaworzniccy siatkarze typowani byli na murowanych faworytów. MCKiS urywał już w tym sezonie sety i punkty w starciach z najlepszymi drużynami, wydawało się więc, że pojedynek z ekipą, która nie wygrała żadnego meczu w 10 ligowych kolejkach, przyniesie im łatwe 3 punkty. Mecz pomiędzy beniaminkami napisał jednak swój scenariusz.

Dwa pierwsze sety toczyły się niemal przy ciągłym remisie. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż dwa oczka i obie partie rozstrzygnęły się na przewagi dopiero w samych końcówkach. Pierwszą wydarli dla siebie gospodarze 26:24, druga padła łupem MCKiS-u 28:26. W dalszej części meczu bardziej zdeterminowani zawodnicy z Kluczborka przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i nie mieli większych problemów z wywalczeniem korzystnego wyniku.

W efekcie MCKiS Jaworzno dość niespodziewanie poniósł siódmą porażkę w sezonie, a Kluczbork mógł się cieszyć ze swojego pierwszego zwycięstwa.

UKS Mickiewicz Kluczbork – MCKiS Jaworzno 3:1 (26:24, 26:28, 25:20, 25:16).

Porażkę na parkiecie rywali odnieśli także nasi drugoligowi koszykarze. To trzecia przegrana Sokołów z rzędu i jest ona dodatkowo dotkliwa z uwagi na fakt, że wynikała z bardzo słabej postawy drużyny.

Tarnogórzanie od pierwszych minut narzucili swój styl gry. Tyły zabezpieczyli twardą obroną strefową, w ataku natomiast bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd jaworznian, którzy na obu końcach parkietu wykazywali momentami kompletną bezradność. MCKiS nie był w stanie skutecznie realizować swojej taktyki, a rotacja składem i przerwy na żądanie trenera Bilińskiego, nie wpływały na poprawę obrazu gry. Bardzo słaba defensywa Sokołów szła w parze z niemocą strzelecką (skuteczność rzutów z gry poniżej 40 proc.). W efekcie nasi koszykarze zanotowali piątą porażkę w sezonie i spadli na ósme miejsce w tabeli.

KKS Tarnowskie Góry – MCKiS Jaworzno 91:63 (26:18; 26:22; 14:12; 24:11). Koszykarze swój kolejny mecz zagrają 4 grudnia w Dobrodzieniu, a siatkarzy już w najbliższą sobotę (1 grudnia) czeka drugi wyjazdowy mecz z rzędu. Tym razem rywalem MCKiS-u będzie KS Gwardia Wrocław.