Jaworzno już czwarty rok z rzędu jest areną amatorskich zmagań badmintonowych na najwyższym poziomie! Wszystko za sprawą organizowanego przez Klub Sportowy WOLANT Grand Prix w grach podwójnych, które po raz kolejny przyciągnęło na parkiet hali Via Sport Racket Center kilkudziesięciu zawodników ze Śląska i Małopolski.

Grand Prix Jaworzna w badmintonie w grach podwójnych składa się z cyklu czterech turniejów rozgrywanych od października 2018 r. do stycznia 2019 r. Dwa z nich – 28 października i 25 listopada już się odbyły, terminy pozostałych to 16 grudnia oraz 20 stycznia. Do udziału w zawodach organizatorzy zapraszają męskie i żeńskie pary deblowe oraz miksty.

Wśród uczestników naszego cyklu Grand Prix znaleźć można głównie stałych bywalców, którzy są z nami od początku rozgrywek, ale – co bardzo cieszy – ponownie pojawiło się także kilkoro nowych badmintonistów, chcących spróbować sił w deblach i mikstach – mówi Dariusz Opatrzyk, prezes KS WOLANT.

Punktacja Grand Prix jest zrobiona w taki sposób, że nieobecność na jednym turnieju wcale nie wyklucza końcowego sukcesu w całym cyklu, dlatego pary, które dołączają do rozgrywek także w późniejszym okresie, mają szansę na odniesienie zwycięstwa nawet w całym cyklu Grand Prix! Duety, które wywalczą podium w poszczególnych zawodach, mogą liczyć na okolicznościowe puchary, a triumfatorzy całego cyklu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wszelkie kwestie organizacyjne wraz z regulaminem imprezy oraz punktacje zawodów w poszczególnych turniejach wraz z klasyfikacją generalną Grand Prix można znaleźć na stronie http://www.kswolant.org. Akces do zawodów można zgłaszać za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem uks. wolant@wp.pl oraz esemesowo, pod nr tel. 889-447-555. Kolejne zawody – 16 grudnia.

Tekst: MM