Na trzecim miejscu w tabeli 4. ligi Śląskiego Związku Tenisa Stołowego uplasowali się po rundzie jesiennej zawodnicy LKS-u Zgoda Byczyna. Po 9 kolejkach tej części rozgrywek byczyńscy tenisiści zgromadzili 14 punktów. Rozegrali jednak 8 meczów, ponieważ ostatni, z GLKS-em  LOT Konopiska, nie odbył się.

– Spotkanie zostało zaplanowane na czwartek, 15 grudnia, w sali sportowej Klubu MCKiS Niko – informuje Józef Lenartowicz, zawodnik tenisowej drużyny z Jaworzna. – Zespół gości to od kilku lat topowa drużyna na poziomie 4. ligi, zajmująca regularnie miejsca na podium i zawsze do końca walcząca o awans do 3. ligi. Pojedynek zapowiadał się niezwykle ciekawie, jednak nie doszedł do skutku – przyznaje.

Jak dalej wyjaśnia, mecz miał odbyć się najpierw 1 grudnia, ale dwaj podstawowi gracze drużyny z Konopisk leczyli kontuzje. – Dlatego zespół gości poprosił o przełożenie meczu. Chcieliśmy, aby pojedynek odbył się w duchu sportowej rywalizacji, dlatego przystaliśmy na propozycję. Ustaliliśmy, wspólnie z drużyną z Konopisk, nowy termin meczu, 15 grudnia. Niestety, i tym razem, kilka godzin przed samym meczem, kierownictwo klubu gości poinformowało nas, że nie mogą przyjechać ze względu na chorobę kilku zawodników – opowiada Józef Lenartowicz. – Tymczasem, zgodnie z regulaminem rozgrywek Śląskiego Związku Tenisa Stołowego, wszystkie mecze rundy jesiennej miały zakończyć się do 21 grudnia. Naszym drużynom nie udało się do tego czasu ustalić kolejnego terminu, dlatego związek przyznał Zgodzie drużynie walkower 10:0 – tłumaczy.

W 4. lidze walczy o mistrzostwo 10 zespołów. Sezon składa się z 18 kolejek, po 9 na każdą rundę. Po jesiennej części rozgrywek liderem tabeli jest MKS Siemianowiczanka, która ma na koncie 17 punktów. Drugie miejsce zajmuje UKS Energia II Siewierz z 15 punktami. Zajmujący trzecią pozycję, LKS Zgoda Byczyna ma 14 punktów. Tyle samo ma w ligowej tabeli drużyna z Konopisk. Na kolejnych miejscach znalazły się UKS Ikar II Mierzęcice, KRS TKKF Sportowiec Częstochowa, UKS Huragan II Sosnowiec, KS Spin Orthomedyk II Częstochowa, SKS Unia II Kalety i  UKS Huragan III Sosnowiec. – Runda wiosenna zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Jak na razie, nasz zespół traci do drugiego, barażowego miejsca tylko 1 punkt, a do lidera, którego będziemy gościć na wiosnę w Jaworznie, brakuje nam trzech punktów – zaznacza byczyński tenisista.

Jaworznicki zespół jest częścią sekcji tenisa stołowego LKS-u Zgoda Byczyny. Treningi w jej ramach odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. 17.30-21 w hali sportowej klubu Niko. Mogą brać w nich udział wszyscy chętni.

AZ-H

Członkowie zespołu Zgody Byczyna | fot. Materiały LKS Zgoda Byczyna

Zobacz także: