Dobiegło końca tegoroczne, badmintonowe Grand Prix w grach podwójnych. Finał, mających cztery odcinki, zawodów, zorganizowanych przez jaworznicki KS Wolant odbył się za miedzą, a dokładnie w hali mysłowickiego MOSiR-u. Rozgrywki zostały przeprowadzone w ramach III Mistrzostw Mysłowic w badmintonie.

– Właśnie podczas tych mistrzostw został również przeprowadzony ósmy finał naszego Grand Prix w grach podwójnych – podkreśla Dariusz Opatrzyk, prezes KS Wolant. – Rozgrywki w hali trwały ponad 12 godzin. Rozegrano blisko 150 meczów, w tym bardzo wiele trzysetowych pojedynków. To świadczy o tym, jaki był poziom tegorocznego cyklu. Gratulacje dla wszystkich zawodników za walkę fair play – dodaje.

Grand Prix w grach podwójnych rozpoczęło się 3 września, w ramach VII Mistrzostw Jaworzna w Badmintonie im. Mirosława Ciołczyka. Zawody, zorganizowane przez Wolanta, odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS w Centrum. Drugi turniej miał miejsce 29 października w hali sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym. W tym samym miejscu badmintoniści spotkali się po raz trzeci 26 listopada.

W ramach cyklu zawodnicy mierzyli się w klasyfikacji open lub amator w kilku kategoriach: deblach mężczyzn, deblach kobiet i mikstach. Cykl, organizowany przez KS Wolant, cieszył się popularnością graczy z całego regionu. W każdym turnieju brało udział po kilkudziesięciu zawodników.

KS Wolant zaprasza na treningi wszystkich zainteresowanych grą w badmintona. Po więcej informacji i w celu zapisów należy dzwonić na numer 889 447 555.

AZ-H

Ostatni turniej Grand Prix w grach podwójnych odbył się 18 grudnia
| fot. Materiały KS Wolant

Zobacz także: