Raz tylko w roku jest Dzień Matki,
choć mamusiom na co dzień należą się kwiatki.
Czerwonej róży pączek, na dobrego dnia początek,
puszyste georginie na marzeń spełnienie,
fiołeczki małe na zdrowie doskonałe
i leśne konwalie na szczęście trwałe.

Z okazji Dnia Matki każde dziecko pragnie sprawić swojej mamie prezent. W Klubie MCKiS “Wega” wykonywano przestrzenne laurki, które później podarowano mamom.

Podczas warsztatów plastycznych powstawały kartki z pianką PCV w roli głównej. Z przygotowanych przez instruktorkę komponentów mali artyści tworzyli autorskie kompozycje, wykorzystując karton, kolorowy papier, tekturę falistą, klej, dekoracyjne nożyczki, kredki i pisaki. Piankowe kwiaty, listki, łodygi i trawa układały się w fantazyjne wzory. Do tego dokładano, zgodnie z upodobaniami, ramki, serca i rysunki.

Obowiązkowym elementem wszystkich prac były życzenia. Każdy mógł wybrać te, które przypadły mu do gustu, spośród wcześniej przygotowanych, lub wymyślić swoje. Wisienką na laurkowym “torcie” były własnoręcznie napisane magiczne słowa, roztapiające każde matczyne serce: “Kochana Mamo!” i podpis: “Twój syn…”, “Twoja córka…”- mówi Wanda Ciołczyk, instruktor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Niektóre prace powstawały w tajemnicy, jako niespodzianka, inne – na oczach mam, towarzyszących pociechom w warsztatach. Jedna z dziewczynek, Natalia, postanowiła wykonać plakat, przypominający o święcie mam, który następnie wyeksponowany został w gablocie przy wejściu do “Wegi”.

Zobacz także: