Już w niedzielę – 2 czerwca – bawić się będziemy podczas trzeciej edycji Byczyńskiego Byka. W tym roku razem z tą imprezą wystartuje cykl miejskich pikników pod hasłem “Aktywne dzielnice“. W programie wydarzenia jest sporo propozycji dla miłośników aktywnego wypoczynku. Zaplanowano między innymi: marsz nordic walking, rozgrywki szachowe, bieg rekreacyjny i rajd rowerowy.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Program mamy bogaty i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zapewniamy doskonałą zabawę i świetną atmosferę – zachęca Ewelina Ogiołda, kierownik obiektów kulturalnych w Miejskim Centrum Kultury i Sportu.

Zawody sportowe rozpoczną się o godzinie 9.00 i potrwają do południa. W programie jest także zabawa na byczyńskim rynku. Rozpocznie się ona o godz. 15.00. W programie są m.in. występy artystyczne zespołu śpiewaczego Byczynianki oraz dzieci i młodzieży z Klubu Niko, Przedszkola nr 18 i Szkoły Podstawowej nr 20. Zaplanowano też występ iluzjonisty Bartłomieja Cichały, a także koncerty Natalii Larysz i Sargisa Davtyana z zespołami. Piknik zakończy zabawa taneczna z muzyką graną na żywo.

Przy rynku staną stoiska z rękodziełem artystycznym i małą gastronomią. Dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Utworzona zostanie specjalna strefa malucha z atrakcjami dla najmłodszych jaworznian. Będzie między innymi malowanie buziek i konkursy. Będzie też okazja, by obejrzeć pokonkursową wystawę fotografii, na których utrwalono piękno Byczyny.

O szczegółach wydarzenia można przeczytać TUTAJ.