W sobotę – 16 lutego – podopieczni Przemysława Bilińskiego, w ramach 22. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn, gościli na własnym parkiecie trzeci zespół grupy C – TS Wisłę Kraków. Po dwóch ostatnich porażkach MCKiS’u to zespół z małopolski występował w roli faworyta.

Jaworznianie, ciągle występujący w niepełnym składzie, tylko w pierwszej kwarcie dotrzymywali kroku gościom. Wiślacy mieli problemy z powstrzymaniem wysokich zawodników MCKiS Jaworzno więc skupienie ofensywy w strefie podkoszowej przynosiło gospodarzom łatwe punkty. Krakowianie popisywali się natomiast rzutami z dystansu, na które Sokoły nie mogły znaleźć recepty. Pierwsza kwarta na remis 26:26.

W drugiej kwarcie goście podkręcili tempo zarówno w ofensywie jak i defensywie. Jaworznianie całkowicie stracili rytm gry i dali pole do popisu swoim rywalom, którzy w tym fragmencie udowodnili, że nie przez przypadek znajdują się w czubie tabeli. Po słabej kwarcie, gospodarze schodzą na przerwę ze stratą 9 oczek.

Po przerwie Jaworzno dwoiło się i troiło, aby wrócić do gry i przynosiło to efekty. MCKiS zdołał zbliżyć się do rywala na zaledwie 4 oczka, jednak w dalszej części gry Wisła zdołała odeprzeć atak jaworznian i kontynuowała efektywną grę sprzed przerwy. W konsekwencji, skuteczni tego dnia goście, szybko odbudowali stabilną zaliczkę i z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Po 30 minutach gry na tablicy wyników było 69:56 dla Krakowa.

W czwartej kwarcie goście postawili przysłowiową „kropkę nad i” i pewnie zwyciężyli to spotkanie 83:65. Tym samym MCKiS Jaworzno odniósł trzecią porażkę z rzędu i aby myśleć o kolejnych ligowych zwycięstwach musi w przyszły weekend wrócić do koszykówki, którą grał przed miesiącem. Aktualnie Jaworzno zajmuje w tabeli 6. lokatę z dorobkiem 34 punktów.

MCKiS Jaworzno – TS Wisła Kraków 65:83 ( 26:26; 13:22; 17:21; 9:14 )

MCKiS Jaworzno: Boryka – 15 (3×3); Dąbek – 14 (2×3); Goldammer – 13; Brzozowski – 7 (1×3); Dusiło – 5; Cepuchowicz – 5 (1×3); Roszkowski – 5; Grochowski – 1; Zawadzki.

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra 23 lutego, o godzinie 20.00, w Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18. Rywalem MCKiS’u będzie zajmujący aktualnie 8. lokatę zespół KKS Tarnowskie Góry.