Jaworznickie drużyny piłkarskie zakończyły już jesienną rundę rozgrywek w swoich ligach. Najlepiej w tym sezonie radzi sobie Ciężkowianka Jaworzno, która zajmuje pozycję lidera w chrzanowskiej A klasie. Na trzecim miejscu podium w wadowickiej okręgówce uplasowała się z kolei Victoria 1918 Jaworzno. Czwartoligowa Szczakowianka znajduje się pośrodku stawki w śląskiej lidze. Najgorzej radzi sobie natomiast Zgoda Byczyna. W lidze okręgowej jest 12.

Piłkarze Ciężkowianki zakończyli rundę jesienną z 35 punktami i stosunkiem bramek 45:13. W ostatnim w tym roku ligowym meczu podopieczni Szymona Pieczki wygrali 7:2 z Wolanką Wola Filipowska i zgarnęli do swojej puli 3 punkty. Mecz nie należał jednak do łatwych, ponieważ plasujący się, jeszcze przed tym spotkaniem, na czwartym miejscu tabeli, przeciwnicy przez większość gry dorównywali poziomem ciężkowiczanom. Do przerwy wynik meczu wynosił 1:1. Dopiero w drugiej połowie Wolanka strzeliła jednego gola, a Ciężkowianka aż sześć.
Mecz 13. kolejki był 11. wygranym spotkaniem ciężkowickiego zespołu w tym sezonie. Drużyna nie poniosła ani jednej porażki. Dwa razy zremisowała. Ma na koncie 35 punktów, podczas gdy drugi team tabeli zebrał ich o pięć mniej. – Nasi piłkarze spędzą zatem zimową przerwę w fotelu lidera chrzanowskiej klasy A – cieszy się Janusz Ciołczyk, prezes LKS-u Ciężkowianka Jaworzno. – Nasz zespół jest na dobrej drodze do awansu do klasy okręgowej – zaznacza.

Wysoko w swojej lidze, czyli w wadowickiej okręgówce, plasuje się też Victoria 1918 Jaworzno. Zespół z 33 punktami jest po rundzie jesiennej na trzecim miejscu, za Kalwarianką Kalwarią Zebrzydowska (35 pkt.) i Niwą Nowa Wieś (34 pkt.). W tej części sezonu jaworznianie wygrali 10 meczów, przegrali dwa, a zremisowali trzy. W 15. kolejce, która odbyła się w minioną sobotę, 13 listopada, piłkarze Victorii wygrali 3:0 z Babią Górą Sucha Beskidzka.

Tymczasem, grająca w tej samej lidze, LKS Zgoda Byczyna zakończyła jesienne pojedynki dopiero na 12. miejscu (w wadowickiej okręgówce gra 16 zespołów). Byczynianie wygrali tylko 4 mecze, a przegrali aż 10. Raz zremisowali. W czwartek, 11 listopada, byczyński team uległ 2:3 Hejnałowi Kęty.

W połowie tabeli, w 1. grupy 4. ligi śląskiej uplasowała się natomiast Szczakowianka Jaworzno. Tej jesieni Drwale wygrali 8 spotkań, a przegrali 5. Remisem zakończyły się ich dwa mecze. Szczakowski team zajmuje siódme miejsce na 16 możliwych i ma na koncie 26 punktów (lider ligi, Raków II Częstochowa, zdobył ich 42).

W meczu 15. kolejki Drwale wygrali 2:1 z Gwarkiem Ornontowice. Dla szczakowskiego zespołu był to przełomowy mecz, ponieważ już od lat klubowi z naszego miasta nie udało się zwyciężyć na stadionie w Ornontowicach.

– Biało-czerwoni dwoma z rzędu zwycięstwami kończą całkiem udaną rundę. Do zmagań o ligowe punkty powrócimy w marcu, tymczasem teraz czeka nas trochę odpoczynku – skomentowali przedstawiciele Szczakowianki.

Po zimowej przerwie zespół ze Szczakowej swój pierwszy rewanż zagra z Rozwojem Katowice. Victoria zmierzy się ze Strażakiem Rajsko, a Zgoda powalczy z Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska. Z kolei pierwszym przeciwnikiem Ciężkowianki w rundzie wiosennej będzie drużyna Błyskawicy Myślachowice.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Piłkarze Ciężkowianki wygrali w miniony weekend z Wolanką Wola Filipowska | fot. LKS Ciężkowianka Jaworzno