Drużyna No Name wygrała puchar Jaworznickiej Ligi Szóstek Salos 2021. W walce o trofeum wzięło udział 15 amatorskich zespołów piłkarskich. Ich zmagania miały miejsce w niedzielę, 14 listopada. A już w najbliższy weekend odbędzie się pierwszy halowy turniej ku pamięci honorowego prezesa stowarzyszenia, zmarłego przed rokiem Wenancjusza Plesa.

Walka o puchar ligi była ostatnią w tym roku, którą Salos zorganizował na otwartych boiskach.

– Najlepsi okazali się zawodnicy No Name, którzy tym sposobem obronili trofeum, wywalczone rok temu – podkreśla Marcin Sikorski, prezes PSS Salos Jaworzno. – W ramach turnieju cztery drużyny rozgrywały równocześnie mecze barażowe o awans do pierwszej ligi JLS-u. W pierwszym meczu pierwszoligowy Azot Biznes Park pokonał Alias i utrzymał się w lidze, w drugim wicemistrz drugiej ligi, AFS United Lambada, dwucyfrowo pokonał Biutech i awansował do pierwszej ligi – relacjonuje i przypomina, że w zakończonym 7 listopada sezonie Jaworznickiej Ligi Szóstek w pierwszej lidze wygrał zespół S.W.A., a ligowe szeregi opuścił Malar-Tech.

W drugiej lidze JLS najlepiej poradzili sobie Chłopaki z kościołów i to oni awansowali do pierwszoligowej grupy.

Po sezonie pod chmurką członkowie Salosu będą toczyć boje na halowych parkietach. W weekend, 20 i 21 listopada, odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS, przy ul. Grunwaldzkiej 80, I Halowy Turniej ku pamięci Honorowego Prezesa Stowarzyszenia – Wenancjusza Plesa.

Zmierzą się zarówno drużyny Salosu, jak i te z okolicznych klubów piłkarskich. W sobotę będą miały miejsce mecze grupowe (od 10 do 17.30), a w niedzielę finały (od 10.30 do 17). Niedzielna odsłona turnieju będzie połączona z wręczeniem nagród zwycięzcom JLS-u.

Turniej, który PSS Salos organizuje we współpracy z jaworznickim magistratem i Miejskim Centrum Kultury i Sportu, został objęty honorowym patronatem Pawła Silberta, prezydenta Jaworzna.