MCKiS Jaworzno – GKS II Tychy 53:63 (22:19, 13:16, 12:15, 6:13)

Po meczu walki i dobrej gry przeplatanej prostymi błędami 3-ligowi koszykarze MCKiS Jaworzno ulegli rezerwom I ligowego GKS-u Tychy dziesięcioma punktami.
Od samego początku meczu gospodarze sobotniego spotkania postawili mocne warunki i po okresie bardzo dobrej i przede wszystkim skutecznej gry wygrali pierwszą kwartę 22:19. Druga odsłona to dalej konsekwentna gra MCKiSu (szczególnie w obronie), gra punkt za punkt i ostra walka na każdym centymetrze parkietu, co po ostatniej syrenie kończącej tą partię dało remis 35:35.

Po przerwie Tyszanie rozpoczęli od bardzo dobrej obrony na całym boisku skutkującej pojawieniem się problemów w grze ofensywnej Sokołów. GKS grał coraz lepiej i powiększał nieznacznie swoją przewagę. Jednak po celnych rzutach Dawida Rasztabigi dalej nasz zespół ”trzymał” wynik i przed ostatnią kwartą do ”odrobienia” mieliśmy tylko trzy punkty – 47:50.

Przez ostatnie dziesięć minut nasi zawodnicy heroicznie nie odpuszczają w obronie, lecz zawodzi głównie skuteczność w ataku (tylko sześć punktów w całej kwarcie) i musimy ostatecznie uznać wyższość rywali, którzy wygrywają w Jaworznie 63:53. Popełnione proste błędy, niecelne ważne rzuty, zmęczenie i również brak wsparcia punktowego zawodników z ławki w tym spotkaniu, to główne przyczyny tej porażki, jednak podopieczni trenera Michała Brzozowskiego nadrabiali te błędy ambicją i wolą walki, przez co mecz licznie zgromadzonym w hali przy ulicy Grunwaldzkiej sympatykom koszykówki mógł się podobać, a emocje towarzyszyły spotkaniu praktycznie do samej końcowej syreny.

Świetne spotkanie w sobotę rozegrał Dawid Rasztabiga, który zdobył dla naszego zespołu aż 30 punktów (notując do tego cztery celne ”trójki”). Wyróżnić należy także Kacpra Trzaskę, który oprócz zdobytych 8 punktów notował ważne zbiórki, tak w defensywie jak i w ataku. Wśród gości dwóch koszykarzy zanotowało po 12 punktów – Tomasz Bzdyra oraz Filip Wspaniały, a 11 ”oczek” dołożył Artur Danielak.

Mimo przegranej widać duży postęp jaki wykonała cała drużyna przeciwstawiając się zdecydowanemu faworytowi sobotniego spotkania (w pierwszej rundzie przegraliśmy z Tychami aż 50:96). Cały czas jesteśmy w walce o czwarte miejsce, które premiuje zespoły do dalszej walki o play-offy.
W tym miejscu dziękujemy kibicom za wsparcie i liczne przybycie i zapraszamy na kolejne mecze 3 ligi koszykówki mężczyzn!!!

MCKiS Jaworzno – GKS II Tychy 53 : 63 (kwarty: 22:19, 13:16, 12:15, 6:13)
punkty:
MCKiS: Dawid Rasztabiga – 30 (4×3), Kacper Trzaska – 8, Michał Brzozowski – 6, Artur Trociński – 5 (1×3), Wiktor Kozub – 4, Adrian Zaborski – 0, Dominik Nadolnik – 0, Kacper Jarek – 0, Piotr Jasiołek – 0, Tomasz Panek, Oliwer Śląski. Trener – Michał Brzozowski.
GKS: Tomasz Bzdyra – 12 (1×3), Filip Wspaniały – 12 (2×3), Artur Danielak – 11 (1×3), Artur Ziaja – 9, Antoni Viscardi – 7, Kacper Szczepanek – 6 (2×3), Ignacy Jakacki – 6, Łukasz Polakowski – 0, Wiktor Woźniak, Filip Hadam, Paweł Gierlotka, Mikołaj Półtorak. Trenerzy – Wojciech Jagiełka, Aleksander Ditmer.