Za nami największa miejska impreza plenerowa roku! Warto było czekać na drugą odsłonę Dni Jaworzna 2019. Na scenie zagrali Ørganek, Tymański i Bednarek! Piękna pogoda, dobre, męskie granie i rewelacyjna atmosfera towarzyszyły publiczności do samego wieczora.

Jako pierwszy wystąpił Ørganek. Tuż przed koncertem pod sceną zebrał się tłum fanów. I, sądząc po reakcjach, nie zawiedli się. Zespół zagrał swoje największe hity m.in. “Czarną madonnę”, “Mississippi w ogniu” czy “Introdukcję” z najnowszego albumu. Pomimo, że Ørganek spieszył się na kolejny koncert, znalazł czas na bis, autografy i zdjęcia z publicznością.

Punktualnie o 18.30 ze sceny rozległy się dźwięki inspirowane twórczością legendarnej “Republiki” i Grzegorza Ciechowskiego. Tymon Tymański zaprezentował publiczności projekt TYMAŃSKI/CIECHOWSKI. Zespół zagrał m.in. “Nie pytaj o Polskę”, “Białą flagę” i “Telefony”. Podczas koncertu nie zabrakło także autorskich kompozycji Tymańskiego.

Akcję “Dni Jaworzna REAKTYWACJA” zakończył bardzo energetyczny koncert Kamila Bednarka. Artysta nawiązał mocną więź z publicznością, która żywiołowo reagowała podczas reggae’owych kawałków. Ze sceny płynęły pozytywne wibracje, a takie utwory jak “List”, “Euforia”, “Takie chwile jak te”, “Cisza” zostały wyśpiewane wspólnie z liczną widownią. Po koncercie Kamil wyszedł przed scenę i z wielkim uśmiechem “strzelał” selfie z fanami.

Działo się wiele! Kolejne Dni Jaworzna dopiero za rok, ale do tego czasu nie zabraknie innych atrakcyjnych wydarzeń organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Odbędą się m.in. kolejne festyny z cyklu “Aktywne Dzielnice”, jaworznicki etap “76. Tour de Pologne” i muzyczny “DekaTON”.