Kolejny piknik w ramach projektu “Aktywne dzielnice”. W minioną niedzielę (21 lipca) zabawa odbyła się w Parku Lotników na Osiedlu Stałym. Deszcz i burza nie odstraszyły mieszkańców Jaworzna. Fani kolorowych proszków czekali pod sceną pomimo padającego deszczu.

Wielobarwny puder unosił wszędzie, było bardzo efektownie i radośnie. Po chwili na niebie zawitało słońce, a pod sceną mogliśmy oglądać tańczącą i bujającą się w rytm muzyki młodzież, ale także maluchy wraz z rodzicami. Dla najmłodszych nie zabrakło atrakcji. Był m.in kącik malucha, można było również poskakać i pozjeżdżać na ogromnym dmuchanym zamku, każdy miał możliwość tworzenia gigantycznych baniek mydlanych.

Podczas imprezy został zorganizowany konkurs pt. “Moje kolorowe Jaworzno”. Dzieciaki wraz z rodzicami wykazały się kreatywnością oraz talentem malarskim. Efektem wspólnej pracy były przepiękne pejzaże, które przedstawiały najciekawsze miejsca w Jaworznie. Atrakcyjne nagrody za zajęcia I, II oraz III miejsca powędrowały do zwycięzców konkursu, ale były również nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników.

Dla nieco starszych dzieci został przygotowany ring, gdzie można było przebrać się w specjalne stroje sumo i powalczyć ze sobą. Niby nic trudnego, ale łatwo nie było. Można było również ułożyć ciekawe budowle z gigantycznych klocków. Swoje stoisko z atrakcjami przygotowała również Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Atmosfera była fantastyczna i uśmiech gościł na twarzach wszystkich, niezależnie od wieku. Już 11 sierpnia zapraszamy na kolejny piknik w ramach “Aktywnych Dzielnic”, który odbędzie się na jaworznickich plantach.

festiwal-kolorów