80:71 wygrali mecz pierwszej kolejki koszykarze MCKiS Jaworzno. Ich przeciwnikami byli zawodnicy UKS-u SP 27 Katowice. Pierwsza kwarta zakończyła się na korzyść Sokołów wynikiem 22:21, druga 18:8, a trzecia 23:9. W ostatniej części spotkania jaworznianie jednak przegrali 17:33. Jak podkreślają jaworzniccy zawodnicy, katowiczanie okazali się mocnymi przeciwnikami.

– Po pierwszej kwarcie nie można było wskazać faworyta spotkania, jednak konsekwentne wykorzystywanie przewagi wzrostu, jaką mieliśmy pod koszem, w drugiej i trzeciej kwarcie pozwoliło Sokołom wyjść na ponad 20 – punktowe prowadzenie – relacjonują. – Gospodarze nie odpuścili do samego końca i trójką w ostatniej sekundzie ustanowili wynik 71:80, który nie odzwierciedla całego przebiegu spotkania – zaznaczają.

Jaworzniccy koszykarze wrócili do rozgrywek po kilkumiesięcznej przerwie. W poprzednim sezonie przegrali minimalnie zaciętą walkę o awans do rundy play-off. Stracili szansę po zwycięskim meczu drużyny KKS Mickiewicz Romus Katowice z  Redwoodem Stela Cieszyn. Katowiczanie uzbierali 17 punktów w rundzie zasadniczej, a jaworznianie 16.

Przygotowania do gry w nowym sezonie jaworznianie rozpoczęli 8 sierpnia. Do października rozegrali 8 sparingów. Meczem z katowickim UKS-em SP27 otworzyli sezon rozgrywkowy. W ramach drugiej kolejki, 22 października, Sokoły zmierzą się z KKS-em Mickiewicz Romus Katowice, a 29 października podejmą u siebie MKKS Rybnik.

Zespół MCKiS-u Jaworzno walczy w 3. lidze od jesieni ubiegłego roku. Trenerem Sokołów został Michał Brzozowski, były zawodnik drugoligowego zespołu MCKiS Jaworzno.
Trzecioligowa drużyna MCKiS jest częścią sekcji koszykówki, w skład której wchodzą także grupy młodsze: juniorów starszych MU-19, juniorów MU-17 i młodzików MU- 13, a także gruby naborowe, w których trenują uczniowie trzecich i czwartych klas szkoły podstawowej.

Koszykarze trenują w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 i w sali sportowej SP 7 przy ul. Ławczanej 12.