We wtorek 16 sierpnia b. roku uruchomione zostały zapisy do jubileuszowej dziesiątej już edycji popularnych i lubianych Regat Kajakowych, które tradycyjnie odbędą się na Zalewie „Sosina” (ul. Bukowska) w sobotę 17 września. Impreza objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta organizowana jest przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie wspólnie z Urzędem Miejskim w Jaworznie.

Biuro zawodów czynne będzie od godziny 9.00 do godziny 10.30 podobnie jak rok temu na wysokości punktu udostępniania sprzętu pływającego MCKiS. Start wspólny do wyścigu zaplanowano na godzinę 11.00. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 6 km, a do wyboru jest tradycyjnie pięć kategorii:
– jedynki kobiet (K1 kobiety)
– jedynki mężczyzn (K1 mężczyźni)
– dwójki kobiet (K2 kobieta/kobieta)
– dwójki mężczyzn (K2 mężczyzna/mężczyzna)
– mikst (K2 kobieta/mężczyzna)

Organizator zapewnia nieodpłatnie 25 kajaków dwuosobowych oraz 15 kajaków jednoosobowych – decyduje kolejność zapisów internetowych, dlatego prosimy nie zwlekać ze zgłoszeniem do imprezy. Nie ma możliwości startu na kajakach własnych – udział w imprezie tylko na zabezpieczonym sprzęcie organizatora.

Zgłoszeń należy dokonywać elektronicznie do 15 września 2022 roku na stronie-> https://zgloszenia.mckis.jaworzno.pl/kajak/index.php lub do wyczerpania limitu kajaków zabezpieczonych przez organizatora. Organizator nie pobiera opłaty startowej – udział w imprezie bezpłatny!!!

Dodatkowo sportowa rywalizacja w ramach regat połączona będzie z rekreacyjną formą kajakowych zmagań dla rodzin. Udział w rekreacyjnym starcie mogą wziąć dwuosobowe załogi składające się z rodzica oraz dziecka do 15 roku życia. Zawodnicy do pokonania będą mieli dystans ok. 200 m w linii prostej. Zgłoszeń do rekreacyjnych regat dokonać będzie można tylko w dniu imprezy 17 września br. w biurze zawodów.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tej wspaniałej imprezie.

REGULAMIN-> TUTAJ

 

Regaty Regulamin 2022

Zobacz także: