W sobotę 17 września zostały zorganizowane jubileuszowe dziesiąte Regaty Kajakowe.
Honorowy Patronat nad imprezą objął Paweł Silbert – Prezydent Miasta Jaworzna, a we współorganizacje włączył się Referat Kultury i Sportu w Wydziale Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.
Impreza odbyła się na terenie zrewitalizowanego Zalewu Sosina, biuro zawodów mieściło się przy punkcie udostępniania sprzętu pływającego MCKiS, gdzie od godziny 9.00 zgłoszeni wcześniej drogą elektroniczną uczestnicy zostali zweryfikowani i otrzymywali numery startowe, a także skorzystać mogli z ciepłej kawy bądź herbaty. Można też było zgłosić się do zawodów także na miejscu zawodów. W pakietach startowych oprócz przygotowanych numerów startowych w obecnym roku z racji jubileuszu każdy zawodnik otrzymał również pamiątkową koszulkę. Punktualnie o godzinie 10.40 odbyła się odprawa techniczna i omówienie trasy przez sędziego głównego Dawida Marka z Fundacja Kajakowa Tołhaj-GDK.
Cała trasa pilotowana i zabezpieczana była przez ratowników Wopr, Policję i Straż Pożarną, na miejscu zabezpieczona była także karetka pogotowia ratunkowego.
Punktualnie o godzinie 11.00 zawodnicy wystartowali na trasę, a do pokonania mieli tradycyjnie dwie pętle wokół zbiornika Sosina — około 6 kilometrów cały dystans.
Klasyfikacja osad prowadzona była w 5 kategoriach: K1 kobiet, K1 mężczyzn, K2 kobiet, K2 mężczyzn oraz K2 mikst, a Organizator zapewnił nieodpłatnie zawodnikom 25 kajaków dwuosobowych oraz 15 kajaków jednoosobowych (w sumie limit startujących wynosił 75 osób). Ostatecznie wystartowało 31 osad (13 „jedynek: i 18 „dwójek) – razem 49 uczestników w regatach głównych. Dodatkową atrakcją była także organizacja rekreacyjnych typowo zawodów w kategorii „Rodzina”, gdzie wystartować mógł rodzic wraz z dzieckiem do lat 15. Z tej formy zabawy skorzystały dwie osady, które walczyły na dystansie 200 metrów.
Po przybyciu do mety każdy z uczestników regat otrzymał pamiątkowy medal uczestnictwa oraz mógł skorzystać z ciepłego posiłku regeneracyjnego, zdobywcy zaś trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez MCKiS Jaworzno.
Dodatkowymi nagrodami wyróżniono także uczestników Regat Rodzinnych. I tak w kategorii K1 kobiet sklasyfikowane zostały 3 zawodniczki, a w kategorii K1 mężczyzn 10 startujących. Do kategorii K2 kobiet zgłosiły się 2 osady, z kolei w kategorii K2 mężczyzn wystartowało 8 osad. Tyleż samo załóg wystartowało w kategorii mikstów (kobieta + mężczyzna).
Wyniki dostępne TUTAJ
Relacja fotograficzna dostępna TUTAJ

Zobacz także: