Wiktoria Szyjka, zawodniczka Polskiej Federacji Ju-Jitsu i Kobudo, wywalczyła dwa złote medale i zdobyła brązowy krążek podczas pierwszego turnieju Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu.

W zawodach rozegranych 7 stycznia w Katowicach wzięło udział ponad 200 zawodników z kilkunastu klubów z całego kraju.

Podopieczna trenera Stefana Andrzeja Badeńskiego startowała w kategorii wiekowej junior młodszy U15 i w konkurencji fighting oraz newaza stawała na najwyższym stopniu podium. Ten sukces sprawił, że Wiktoria zajmuje pierwsze miejsce w rankingu kadry narodowej U15 w swojej kategorii wagowej. To zaś przybliża jej start w tegorocznym Pucharze Europy Ju-Jitsu w Holandii.

Jaworznianka startowała również w wyższej kategorii wiekowej – junior U18, w której uplasowała się na trzecim miejscu, przegrywając jedynie z zawodniczkami kadry narodowej. To był poważny sprawdzian umiejętności naszej zawodniczki i kolejny etapem szkolenia.

To był bardzo udany występ, dobrze rokujący przed zbliżającym się Pucharem Europy – ocenia Stefan Andrzej Badeński.

Wszystkich zainteresowanych szkoleniem walk sportowych jujitsu oraz samoobrony zapraszamy na treningi w Szkołach Podstawowych: 17, 18 i 19. Dodatkowych informacji można zasięgnąć dzwoniąc pod nr tel.: 508 897 002.

Tekst: Redakcja