Ruszyły zapisy do największej imprezy biegowej w Jaworznie – 24. Międzynarodowego Biegu Ulicznego, który w tym roku odbędzie się 31 sierpnia. Podobnie, jak w latach ubiegłych, amatorzy biegowych zmagań, którzy nie czują się na siłach żeby pokonać pełny dystans 15 kilometrów będą mogli wybrać krótszą, dziewięciokilometrową trasę.

Wzorem roku ubiegłego, zaplecze biegu zostanie zlokalizowane na Stadionie Miejskim „Victoria” przy ul. Krakowskiej 8. Cały obiekt, z trybunami na 7000 miejsc, zostanie w całości oddany biegaczom i ich kibicom. Miejsce to charakteryzuje się świetnym usytuowaniem i dużą przestrzeń, która daje zawodnikom możliwość swobodnej rozgrzewki przed startem i odpoczynku po przekroczeniu linii mety.

Osoby chcące zapewnić sobie udział w imprezie powinny jak najwcześniej zarezerwować sobie wolny termin, zgłosić się do biegu i uiścić opłatę startową, gdyż na obu przygotowanych trasach obowiązuje limit biegaczy – 800 zawodników na dystansie 15 km oraz 200 zawodników na dystansie 9 km. A zgłaszać się można poprzez strony internetowe www.datasport.pl, www.mckis.jaw.pl i www.maratonypolskie.pl. Wspólny panel rejestracyjny znajduje się TUTAJ. Pamiętać przy tym należy, że za pełne zgłoszenie uważa się wypełnienie formularza zgłoszeniowego i uregulowanie opłaty startowej.

Opłata startowa, w obu biegach jest jedną z najmniejszych w Polsce i dla osób, które zarejestrują się do 23 sierpnia, wynosi zaledwie 40 zł. Opłatę startową należy wnieść drogą elektroniczną on-line jako finalizacja zapisu do biegu. Biegacze, którzy z różnych przyczyn nie zgłoszą się i nie dokonają opłaty we wskazanym terminie, a będą chcieli wziąć udział w imprezie, będą musieli liczyć na to, że limit uczestników nie zostanie wyczerpany i zgłosić się dniu biegu, w biurze zawodów. Opłata startowa będzie w tym przypadku wynosić 60 zł.

Oprócz szeregu kategorii, w których będą się zmagać wszyscy uczestnicy imprezy, Organizatorzy, doceniając ciągle wzrastającą ilość startujących jaworznian, przewidzieli także oddzielną kategorię właśnie dla mieszkańców Jaworzna, osobną dla kobiet i mężczyzn. Najlepsi biegacze mogą jak zawsze liczyć na nagrody finansowe, a dla wszystkich startujących przewidziano atrakcyjne pakiety pamiątkowe.

Pełną listę kategorii i nagród, regulamin imprezy oraz wszelkie szczegóły Biegu można znaleźć są TUTAJ.