W tym roku już po raz trzynasty w Jaworznie odbędzie się Triathlon “Stalowy Sokół” – ciekawa impreza sportowa zaliczana do jednej z najbardziej wymagających dla zawodników, a równocześnie atrakcyjnych dla kibiców.

Triathlon to kombinacja trzech następujących po sobie dyscyplin – pływania, jazdy na rowerze i biegu. Jaworznicki 13. TAURON TRIATHLON “Stalowy Sokół”, odbędzie się na tych samych, co w latach ubiegłych, dystansach: pływanie – 400 metrów, rower – 10 kilometrów i na koniec bieg crossowy – 3 kilometry. Areną zmagań będzie jak zawsze atrakcyjny przyrodniczo Ośrodek Wypoczynkowo-Rekreacyjny “Sosina” z największym akwenem wodnym w Jaworznie. A do rywalizacji zawodnicy przystąpią 24 sierpnia!

Osoby chcące zapewnić sobie udział w imprezie powinny jak najwcześniej zarezerwować sobie wolny termin, zgłosić się do biegu i uiścić opłatę startową, gdyż ze względów technicznych i bezpieczeństwa limit zawodników został ustalony na 250 osób. A zgłaszać się można poprzez strony internetowe www.datasport.pl oraz www.mckis.jaw.pl. Wspólny panel rejestracyjny znajduje się TUTAJ.

Pamiętać należy, że za pełne zgłoszenie uważa się wypełnienie formularza zgłoszeniowego i uregulowanie opłaty startowej. Wpłatę w wysokości 60 zł należy wnieść na konto organizatora.

Zawody rozgrywane będą w następujących kategoriach:

  • generalna K i M,
  • wiekowe K i M
  • mieszkańcy Jaworzna K i M

Najlepsi zawodnicy mogą jak zawsze liczyć na nagrody finansowe, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal, koszulkę, możliwość wydrukowania specjalnego pamiątkowego certyfikatu ukończenia zawodów, a uzyskany wynik zostanie przesłany na podany w zgłoszeniu numer telefonu.

Pełną listę kategorii i nagród, regulamin imprezy oraz wszelkie szczegóły triathlonu można znaleźć TUTAJ.

Zobacz także: