244 zawodników z 25 jaworznickich placówek wystartowało w tegorocznych Narciarskich Mistrzostwach Szkół w Slalomie Gigancie. 27 lutego w Istebnej pobity został kolejny rekord frekwencji!

Na stoku Złoty Groń narciarze rywalizowali w 10 kategoriach. Prowadzona była klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa – na każdą z drużyn składało się pięcioro uczniów oraz nauczyciel. Zawody od wielu lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród jaworznian, a sam przebieg i organizacja mistrzostw są zawsze postrzegane przez uczestników bardzo dobrze. W tym roku już tradycyjnie Złoty Stok przywitał zawodników z Jaworzna fenomenalną, słoneczną pogodą, a poziom rywalizacji znowu był bardzo dobry.

Zawody jak co roku były zorganizowane bardzo sprawnie. Stało się też już regułą, że za każdym razem mamy tu piękną pogodę, więc sądzę, że wszyscy byli zadowoleni. Poziom tradycyjnie był również wysoki, zarówno wśród nauczycieli, jak i wśród uczniów. To nie dziwi, bo w tych mistrzostwach biorą udział zawodnicy mający już spore pojęcie o technice jazdy. Jedyny problem przy dodatniej temperaturze jest taki, że śnieg jest trochę ciężki, ale ogólne wrażenie z zawodów jest bardzo dobre – podkreśla Bernard Goryczka, nauczyciel wychowania fizycznego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki.

Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i nagrody.

Trzeba przyznać, że znowu najmocniejszą była kategoria dziewczyn ze szkół ponadgimnazjalnych. Mój dzisiejszy wynik dałby mi również drugie miejsce wśród chłopców, startujących w tej samej kategorii wiekowej. A w ubiegłym roku było jeszcze ciężej – przyznaje Paulina Madejczyk, uczennica drugiej klasy I LO, która w tegorocznych zawodach zajęła drugie miejsce w swojej kategorii, ale w jaworznickich mistrzostwach szkół startuje z sukcesami już od 10 lat.

Na rezultaty drużynowe trzeba będzie jeszcze poczekać. Oficjalne wręczenie pucharów w tej klasyfikacji odbędzie w przyszłym tygodniu w sali obrad Urzędu Miejskiego, w obecności przedstawicieli
władz miasta. Pełne wyniki zawodów powinny być dostępne już w piątek (1 marca) na stronie www.pttk.jaw.pl.

Impreza organizowana jest przez jaworznicki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a patronat nad nią objął Paweł Silbert, prezydent naszego miasta.

Tekst: DL

Zobacz także: