Koszyczki, barwne pisanki i palmy, piękne ozdoby, a do tego pyszne potrawy i artystyczne występy jaworznickich przedszkolaków. Tak wyglądał Jarmark Wielkanocy, który odbył się w sobotę, 23 marca, pod Płaszczką w Centrum, i na który przyszły prawdziwe tłumy jaworznian.

Mieszkańcy chętnie kupowali świąteczne rękodzieło, wykonane przez uczniów, seniorów, członków jaworznickich organizacji, członkinie zespołów śpiewaczych i instytucji kultury. Wielkanocne potrawy, takie jak np. żurek i słodkie wypieki, serwowały zebranym panie z kół gospodyń wiejskich. Organizatorami jarmarku były Miejskie Centrum Kultury i Sportu, Urząd Miejski, Miejski Zarząd Dróg i Mostów oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. – Składamy wszystkim życzenia zdrowych, spokojnych świąt Wielkiej Nocy – życzył mieszkańcom Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, wraz ze swoim zastępcą, Łukaszem Kolarczykiem.

– Z przyjemnością obserwowałem, jak nasi mieszkańcy chętnie kupowali piękne ozdoby i słodkości przygotowane przez wystawców ze szkół i organizacji. A występy przedszkolaków? Kapitalne! – zaznaczył.

W czasie jarmarku zaprezentowały się na scenie dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 1, 10, 12, 14 i 22 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3.

Swoje stanowisko miała także jaworznicka GKRPA. W jej punkcie najmłodsi mogli narysować piękne pisanki.

– Gości jarmarku witaliśmy solidną, zwartą i gotową do działania ekipą. Jak zwykle zorganizowaliśmy dla dzieci kącik konkursowy, oferowaliśmy też smakowitości i miłe słowo. Pan Paweł Silbert i pan Łukasz Kolarczyk wręczyli nagrody na scenie, a laureaci otrzymali gromkie brawa – podkreślają przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się Tomek Warzecha i Lena Karasińska. – Córeczka bardzo cieszy się z wielkiego misia, którego dostała w nagrodę. Bierze go ze sobą do spania – przyznaje Aneta Karasińska, mama Lenki. – Jarmark bardzo nam się podobał. To dobra inicjatywa, fajna integracja przed świętami. W zeszłym roku też byliśmy. Dobrze, że to wydarzenie jest organizowane – zaznacza.

Przed nadchodzącą Wielkanocą w mieście pojawiły się już też świąteczne dekoracje. Kolorowo zrobiło się m.in. na Rynku, gdzie Miejski Zarząd Dróg i Mostów ustawił piękne ozdoby, wykonane przez pracowników Działu Przestrzeni Publicznej MZDiM.

Anna Zielonka-Hałczyńska

| fot. Anna Zielonka-Hałczyńska / Andrzej Pokuta / UM Jaworzno

Zobacz także: