29 medali przywieźli zawodnicy jaworznickiego klubu armwrestlingowego MCKiS Tytan z XVIII Mistrzostw Polski w Siłowaniu na Rękę w Cieszynie.

13 złotych, 12 srebrnych i 4 brązowe medale dały naszym zawodnikom świetne trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej łącznej i drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej seniorów. Ta ostatnia informacja może być dla fanów jaworznickich siłaczy zaskoczeniem. Nasi seniorzy od siedmiu lat byli w swojej kategorii niepokonani, tym razem jednak musieli ustąpić drużynie Niedźwiedzi Orawy.

Brakło nam zawodników, bo grupa z Orawy przyjechała bardzo licznie i obstawiła większą ilość kategorii, a decydowała suma zdobytych przez wszystkich zawodników
punktów. Jednak nadal jesteśmy najsilniejsi wśród seniorów i będziemy to chcieli znów udowodnić – mówi Mariusz Grochowski, trener jaworznickich siłaczy i jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników.

Z tych mistrzostw przywiózł trzy złote krążki (prawa ręka senior do 110 kg i obie ręce masters do 100 kg) oraz srebro (lewa ręka senior do 110 kg).

Tytani, którzy w Cieszynie sięgnęli po medale, to: Natan Kajdas (złoto senior 110 kg na lewą i srebro w tej kategorii na prawą) – wymieniał się ze swoim trenerem miejscami na podium), Artur Krupa (dwa złote medale junior do 75 kg oraz złoto na prawą i srebro na lewą rękę seniorów do 75 kg), Tomasz Szewczyk (złoto na lewą i brąz na prawą rękę seniorów do 90 kg), Lucjan Fudała (złoto na lewą rękę senior do 100 kg i 14 tytuł Mistrza Polski), Marcin Molenda (srebro na lewą i prawą rękę seniorów do 100 kg), Wojciech Hypsior (złoto na lewą i brąz na prawą rękę junior powyżej 80 kg), Radosław Kwietniewski (najlepszy w kategorii 75 kg wśród niepełnosprawnych na obie ręce), Łukasz Kopyść (złoto na lewą i srebro na prawą rękę juniorów do 65 kg), Anna Przybysz (4 srebra – na obie ręce wśród juniorek i seniorek do 55 kg), Łukasz Kosobudzki (srebro na lewą i prawą rękę juniorów ponad 90 kg), Damian Kuśnierczy (brąz seniorów do 65 kg) i Paweł Pacut (brąz na prawą rękę seniorów do 110 kg – tym samym Tytani stanęli w tej kategorii na wszystkich miejscach podium). XVIII Mistrzostwa Polski w Siłowaniu na Rękę odbyły się w dniach 16-18 marca.

Przed naszymi siłaczami intensywny okres treningów i startów. Już przygotowują się do majowych Mistrzostw Europy w Sofii.

Zawodnicy MCKiS Tytan mają na swoim koncie 1200 medali i prawie 200 tytułów Mistrza Polski.

Tekst: Dawid Litka

Zobacz także: