W minioną sobotę drużyna MCKiS Jaworzno rozegrała swój pierwszy mecz w II rundzie play – off, a rywalem naszego team’u był zespół Weegree AZS Politechnika Opolska. Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 20.00 w opolskim “Okrąglaku”. Z wysokiego C rozpoczęli podopieczni Przemysława Bilińskiego, którzy zdominowali parkiet w pierwszej kwarcie meczu. Agresywną defensywą mocno uprzykrzyli grę gospodarzom, którzy mieli problemy z wypracowaniem czystych pozycji rzutowych. Nasza gra w ofensywie przynosiła mnóstwo otwartych pozycji, które zamienialiśmy raz po raz na zdobycze punktowe. Po 10 minutach gry 23:6 dla MCKiS. W drugiej kwarcie tempo trochę spadło i pozwoliliśmy zawodnikom z Opola wrócić do gry. Ich gra zaczynała wyglądać coraz lepiej i widać było gołym okiem, że znaleźli sposób na przejście naszej defensywy. Na przerwę schodzimy z 12 punktowym prowadzeniem (38:26).

W trzeciej kwarcie niestety obraz gry z drugiej kwarty nie uległ zmianie. Gospodarze z minuty na minutę rozkręcali się coraz bardziej , a nam zdobywanie punktów przychodziło coraz trudniej. 48:54 po 30 minutach gry dla zawodników z Jaworzna. W ostatniej kwarcie wynik oscylował w granicach remisu i dopiero w samej końcówce zawodnicy AZS’u przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wysoka zaliczka z pierwszej kwarty nie pozwoliła dowieźć prowadzenia do końca spotkania. Przegrywamy 72:68.

Weegree AZS Politechnika Opolska – MCKiS Jaworzno
72:68 (6:23;20:15;22:16;24:14)

MCKiS JaworznoGworek – 17(2×3); Maj – 15(3×3); Podkowiński – 10; Grochowski – 8(1×3); Zub – 8; Dąbek – 4(1×3); Lemański – 4; Weiss – 2; Wróblewski, Michalski.

Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie z zespołem Weegree AZS Politechnika Opolska, które odbędzie się 11 kwietnia (środa) o godzinie 19.00 w hali MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80.

Zobacz także: