33 medale przywieźli z XIX Mistrzostw Polski w Siłowaniu na Rękę zawodnicy i zawodniczki MCKiS Tytan Jaworzno Armwrestling Klub.

Zawody odbyły się 6 i 7 kwietnia w Warszawie. To kolejny spektakularny sukces jaworznickich siłaczy, tym bardziej warty podkreślenia, że wśród naszych zawodników zabrakło na tych mistrzostwach tak doświadczonych i utytułowanych armwrestlerów, jak: Lucjana Fudały, Tomasza Szewczyka, Natana Kajdasa czy Wojciecha Piętka i Pawła Pacuta. Mimo osłabienia, Tytani wywalczyli drużynowo trzecie miejsce, byli też trzecią najlepszą ekipą seniorów. Na sukces złożyło się 8 złotych, 13 srebrnych i 12 brązowych medali.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Artur Krupa który w swojej wadze zwyciężył na obie ręce zarówno kategorię młodzieżowców, jak i seniorów, przywożąc z mistrzostw cztery złote krążki. Złote medale wywalczyli również: Łukasz Kopyść, Julia Tarasek, Anna Przybysz i Mariusz Grochowski, trener jaworznickich siłaczy. Srebro zdobyli: Łukasz Kopyść, Łukasz Kosobudzki, Marcin Molenda, Radosław Kwietniewski, Bożena Cichopek i Anna Przybysz, a brąz wywalczyli: Patryk Opiela, Wojciech Hypsior, Roman Jazowski, Mariusz Grochowski, Dominik Graczek, Damian Kotlarz, Bartłomiej Bednarski, Szymon Smalcerz oraz Bożena Cichopek i Julia Tarasek.

Cieszę się z postawy całej drużyny, która pod nieobecność części liderów z wyższych kategorii udowodniła, że można na nią liczyć – podsumowuje Mariusz Grochowski.

Nasi siłacze do swojego ogromnego dorobku (ponad 1,2 tys. medali z imprez wszystkich rang!) dokładają kolejne krążki i szykują się do nadchodzących mistrzostw Europy i świata. Co ważne, klub otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych uprawianiem tego sportu. Treningi odbywają się w każdy wtorek, czwartek, piątek i niedzielę w godz. od 16.00 do 19.00 w hali sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18.