Siłacze z z klubu „Tytan” Miejskiego Centrum Kultury i Sportu znów pokazali klasę na mistrzostwach Europy w armwrestlingu. Zawody w siłowaniu na rękę odbyły się w miniony weekend w Rumi. Tytani z Jaworzna wywalczyli w sumie 18 medali.

W tej puli jest 8 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe krążki – informuje Mariusz Grochowski, trener i zawodnik klubu Tytan.

W pojedynkach w Rumi wzięło udział prawie 300 zawodników, którzy reprezentowali 15 państw. Na mistrzostwa Europy przyjechali Polacy, Ukraińcy, Anglicy, Duńczycy, Finowie, Grecy, Szwedzi, Azerbejdżanie, Gruzini, Irlandczycy, Niemcy, Słowacy, Węgrzy, Włosi i Francuzi. W zmaganiach uczestniczyli zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Złote medale wśród jaworznickich Tytanów wywalczyli w swoich kategoriach wiekowych i wagowych: na lewą rękę – Dawid Winkler, na prawą – Dominik Sobos, po 2 medale (na prawą i na lewą rękę) – Adrian Zgórzynski, Łukasz Kopyść i Julia Tarasek (ta zawodniczka zdobyła też dwa brązy, na każdą rękę, w innej kategorii). Srebro zdobyli, Artur Krupa (2 medale – prawa/lewa), Dominik Graczek (lewa), Karina Dziech (2 krążki, prawa/lewa), Dominik Sobos (lewa) i Radosław Kwietniewski (lewa). Ten ostatni zawodnik wywalczył też brązowy krążek na rękę prawą.

Europejskie zmagania odbyły się półtora miesiąca po mistrzostwach Polski, które miały miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jaworznie. Również na własnym podwórku Tytani zostali mistrzami. Podczas kwietniowych zmagań jaworzniccy siłacze wywalczyli 42 medale, w tym 18 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych. Klub z naszego miasta zdobył też trzy srebrne puchary w kategoriach junior, senior i ogólnej.

Przed siłaczami kolejne duże wyzwanie – mistrzostwa świata w Paryżu, gdzie nasi zawodnicy ponownie będą mogli zawalczyć o mistrzowskie tytuły (w 2019 roku pięciu Tytanów zostało mistrzami świata).