Za nami kolejny Tydzień Seniora, wypełniony jak zwykle wieloma atrakcjami. Tym razem jaworzniccy Seniorzy uczestniczyli w koncercie zespołu Aleksandra Stano & Winyl Band, biesiadowali w GEOsferze, spacerowali z kijami, a także brali udział w seansie filmowym, poprzedzonym prelekcją na temat bezpieczeństwa, i spektaklu teatralnym. Wisienką na torcie była sobotnia zabawa z DJ Wiką i jej scenicznym partnerem DJ Krisem.

Wspólne świętowanie jaworznian będących w jesieni życia to już tradycja w naszym mieście, a z roku na rok Seniorzy coraz bardziej zaskakują swoją życiową energią i udowadniają, że potrafią się doskonale bawić, a wiek to jedynie metryka. Tegoroczny program jaworzniccy Seniorzy ocenili bardzo wysoko, co było widać również po frekwencji.

W dniu inauguracji obchodów Seniorzy z rąk Pawła Silberta, prezydenta miasta, odebrali klucze do miasta, a następnie wzięli udział w doskonałej muzycznej uczcie, jaką zapewnili muzycy zespołu Aleksandra Stano & Winyl Band. Z głośników rozbrzmiały znane polskie przeboje muzyki rozrywkowej.

Kolejny dzień Seniorzy spędzili na świeżym powietrzu. Najpierw spod szczakowskiego Domu Kultury wystartowała grupa miłośników Nordic Walking. Metą była GEOsfera, w której odbywała się biesiada przy muzyce na żywo. Uczestnicy zabawy mogli liczyc również na poczęstunek w postaci znakomitych pieczonych.

W czwartek wnętrze Hali Widowiskowo-Sportowej zamieniło się w salę kinową, w której wyświetlono komedię romantyczną pt. “Hiszpański temperament”. Seans poprzedziło spotkanie z Jackiem Sową z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego, który opowiedział o oszustwach, na które narażone są starsze osoby.

Kolejnego dnia Seniorzy również spotkali się w Hali. Tym razem na sztuce wystawianej przez Teatr Żelazny. Tytuł niezwykle chwytliwy – „Oddam żonę w dobre ręce”. Spektakl spodobał się jaworznianom, którzy podkreślali, że było zabawnie, ale i refleksyjnie. Sobota to zwieńczenie i kwintesencja tygodniowej zabawy. Potańcówka z DJ Wiką, czyli najstarszą DJ-ką w Polsce, ściągnęła do Hali tłumy.

– Tydzień Seniora jest urozmaicony i pełen ciekawych wydarzeń kulturalnych, z których można czerpać radość i przyjemność – podkreślała jedna z uczestniczek sobotniej zabawy.

Wspólne świętowanie zakończyła msza święta w intencji Seniorów i koncert chóru Belcanto.

– Przygotowując program i wszystkie atrakcje w ramach Tygodnia Seniora, staramy się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby uczestników. Bardzo cieszą nas dobre nastroje i duża frekwencja Seniorów, bo to oznacza, że idziemy we właściwym kierunku – podkreśla Monika Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych MCKiS.

Więcej zdjęć z Tygodnia Seniora można znaleźć na naszym profilu na Facebooku.

Zobacz także: