Pierwszoligowi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu po dwóch porażkach w ósmej i dziewiątej kolejce spotkań kolejno z PZL Leonardo Avia Świdnik 0 – 3 i Bogdanka Arka Chełm również 0 – 3 wreszcie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W 10 kolejce ligowych zmagań, w sobotnie popołudnie 18 listopada na własnym boisku jaworznianie pokonali ostatni w ligowej tabeli zespół KGHM SPS Głogów 3 – 0. MVP sobotniego meczu wybrany został kapitan naszego zespołu Patryk Strzeżek.

Głogowianie robili co mogli żeby zapunktować w Jaworznie, ale tego dnia siła siatkarskich argumentów była po stronie gospodarzy.

Podopieczni Tomasza Wątorka w pierwszym i trzecim secie sobotniego starcia kontrolowali boiskowe wydarzenia, a przewaga punktowa naszego zespołu w trakcie trwania obu odsłon pozwalała na spokojną grę, która miała swoje przełożenie na końcowy wynik obu setów.

Najbardziej wyrównany był drugi set meczu, w którym przyjezdni z Głogowa prowadzili nawet 14 – 10, ale jaworznianie szybko odrobili straty doprowadzając do wyrównania 17 – 17. W tym fragmencie gry trwała wyrównana walka punk za punkt, która w konsekwencji doprowadziła do gry na przewagi. Ostatecznie to podopieczni Wątorka cieszyli się z wygranej 26 – 24.

MCKiS Jaworzno – KGHM SPS Głogów 3 – 0 ( 25 – 20, 26 – 24, 25 – 19 )

MCKiS: Strzeżek, Polok, Grzegolec, Sługocki, Pietras, Szczechowicz, Gepfert ( libero ) oraz Gaweł, Horoszkiewicz, Czerwiński, Waszczuk ( libero ).
Trener: Tomasz Wątorek

KGHM SPS: Skowronek, Gryc, Stefaniszyn, Kowalewski, Kaźmierczak, Balasz, Januszewski ( libero ) oraz Antosik, Bobrowski, Wnuk, Skorek.
Trener: Dominik Walenciej